Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány ügy. Azt hallottam...

Patkány ügy. Azt hallottam hogy 2 pati egy ketrecben megeszik egymást. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy két pati megeszi egymást ha egy ketrecben élnek.Ez igaz.Elvileg ha nem érzik biztonságba magokat akkor az egyik egyszerűen felfalja a másikat...Ezt azért kérdezem mert van egy kid fiú patim és szeretnék mellé egy társat de nem szeretnék kis patkányokat... :/ És mielőtt azt mondanátok hogy akkor lányt kellett volna vennem akkor megmondom hogy nekem azt mondták hogy lány és lányt is szerettem volna.Még naon pici volt nem láttam pontosan a nemét de ahogy fejlődött megláttam hogy fiúcska... :/

2012. júl. 6. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
NEm hiszem, hogy probléma lenne belőle.:) MAx. az elején egy kis civakodás, hogy világos legyen számukra, ki a főnök a háznál.:) Szeretik a társaságot, szóval szerintem örülni fognak egymásnak.
2012. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

58%-os!

Kétlem, hogy a kérdező a padlásról szerezte volna be a házi/vándorpatkányát... a háziasított patkánynál édibb és intelligensebb kisállat szerintem nincs:) Nem tesznek ezek a díszpatkányok semmilyen kárt az emberiség ellen. Anyám is ugyanilyen negatív volt a patkányokkal szemben és pont ő az, aki a legjobban megszerette a kicsiket.:)

2012. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rágcsálóknál igen gyakori jelenség ez, ha össze vannak zárva. Patkányoknál nem tudom, de hörcsögnél tuti! Olvass csak utána!
2012. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak az a nagy különbség, hogy a hörcsög magányosan érzi jól magát, egy patkány meg akkor ha minél többen vannak.
2012. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Platypus ***** válasza:

A patkányok nem kannibálok alaphelyzetben. Csak és kizárólag akkor fogyasztják el a társuk tetemét, ha éheznek, vagy súlyos fehérjehiányuk van. Ha egy jól tartott csapatban elpusztul egy egyed, akkor a többiek nem nyúlnak a tetemhez. Az összeszoktatás nem mindig egyszerű, de a patkányok társas lények, igénylik a fajtársaik jelenlétét.


Mivel a hörcsögök magányos, területvédő állatok, náluk normális, ha agresszívak, és sajnos gyakran fajul odáig, hogy az egyik megöli a másikat, és olyankor általában eszik is belőle(tipikusan a fejét). Nem mondom, hogy patkánynál ilyen egyáltalán nem fordulhat elő, de ez náluk nem normális, súlyos problémára utal.

2012. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat..kivéve a hülyeségeket -.- Akkor tarthatok két fiú patkányt egy ketrecben?
2012. júl. 7. 11:00
 7/12 anonim ***** válasza:
igen:) jobban fogjak erezni magukat mint maganyosan.
2012. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a VÁLASZ ADÓKNAK!
2012. júl. 7. 16:33
 9/12 A kérdező kommentje:
És nem fogja megszokni addigra a most magányos bébi patim hogy eddig egyedül volt és mikor kb 1 hónapos lesz beszerzek mellé egy másik fiút aki annyi idős lesz mint ő de nem a tesója lesz akkor sem lesz gond?
2012. júl. 7. 22:30
 10/12 Platypus ***** válasza:
Egy patkánynak egy hónapos koráig az anyja mellett lenne a helye. Ilyen kis korban nagyon fontos nekik a társaság, nagyon nem jó neki, ha egyedül van.
2012. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!