Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kis patkányok születtek ma....

Kis patkányok születtek ma. Mik a teendők?

Figyelt kérdés
A fiú hagyjuk bent velük? Meg lehet már most őket kézzel fogni?

2012. júl. 7. 08:29
1 2
 1/13 intrepid ***** válasza:
49%
Engedd oda a macskát, az majd tudja, mi a teendő.
2012. júl. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Vedd ki a hímet,még megöli az utódokat!

Ne fogdosd a kicsiket,csak két hetes koruk után!

Bőségesen tápláld az anyjukat!

Mielőbb gondoskodj a leendő gazdákról!

(patkány esetén nagyon nehéz,nem sok embernek kell,ha meg állatkereskedésbe adod,előbb-utóbb állatkerti kígyócsemege lesz belőlük...)

2012. júl. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
szerintem sem jó ötlet a szaporítás,tarts inkább EGY patkányt,ha annyira odavagy értük...
2012. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Látom sokan nem tudják a pati milyen jó házikedvenc! :) A hímet feltétlenül vedd ki és az lenne a legjobb ha össze se tennéd a lánnyal újra. Pár hét múlva tedd be mellé a fiát, az anya mellett hagyd meg az egyik lányát, a többit pedig ajándékozd el jó helyre.

A mamának adj most extra fehérjét is!

2012. júl. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként minek szaporítod,ha nemtudod mit kell tenned?
2012. júl. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

És mit csinálsz a többi patkánnyal ha felnőnek és tovább szaporodnak?

Van egy olyan érzésem hogy ezek is tovább fognak szaporodni aztán gondolkozhatsz hogy mit csinálsz velük!


Ha patkányod van az teljesen rendben van. Ha azok szaporodnak akkor viszont már felelőtlen vagy! Kinek adod tovább a kicsiket? És azok kicsijeit?

Mert ez nem kismacska vagy kiskutya akit valahova odaadsz!!

Vagy elengeded aztán kész? Had szaporodjanak és szívjon az egész város??

Netán megölöd őket??


Kedves kérdező, nagyon felelőtlen vagy! Ne tarts állatot!

2012. júl. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
és azért tartok patkányt mert hálásabb és hízelgőbb mint bármelyik patkány és a felelőtlenségem abból áll hogy mármentünk volna ivartalanítani csak 3 hónaposan nem gondoltam hogy már terhes lesz ajándékba kaptam őket de bakiból fiút vettek 2 lány helyet nagyon örülök hogy mások olyanba okoskodnak amihez fingjuk nincs. Lehet hibáztatni hogy most terhes lett ,de én két lányt akartam alapból csak nem az lett belőle aztán 2 hónaposan kinek van szive vissza adni ezért jött az alternatíva . Csak gyorsan keresztbe húzták . Egyébként meg az elajándékozást simán megoldom szóval ebbe se kéne bele okoskodni hogy agyon ütöm meg elengedem tényleg csak kötekedni nem kéne járni posztokhoz . hihetetlen hogy valaki kérdezz valamit és egykét éllettelen ember akinek az utcán levág az első ember egy pofont itt éli ki magát . A segítőkész kommenteknek ment a zöld kéz és nagyon köszönöm szépen .
2012. júl. 7. 10:41
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező!


Te egy kislány, kisfiú vagy! Úgy gondolom a szüleid biztos elbeszélgettek veled a felelőtlen döntésedről! Ha nem akkor legyél óvatos mert elég gáz ha nem mondják el hogy FELELŐSSÉGGEL TARTOZÓL az állataidért!


Az állatmenhelyen tucatjával vannak olyan kis állatok ahol ugyan ilyen felháborodott kisgyerekek hisztiznek hogy "ők nem gondolták hogy ilyen gyakran kell enni, inni adni az állatnak" vagy hogy "az állat teherbe eshet és 4-5-10 akármennyi kicsit szülhet"(ugye kisállattól függően)!


Sajnos tucatával vannak itt is olyan kislányok akik "úgy gondolják" hogy a kisállatuk biztos szívesen szülne mert az annyira cuki vagy más téveszmében vannak azztán utólag kérdezik hogy hol lehet leadni a kicsiket menhelyre vagy elaltatásra!


De igazad van mert a szüleid felelőtlenebbek mint te hisz te még nem vagy képes felfogni a súlyát kicsi gyerekként hogy milyen az ha egy ÉLEtért felelősséggel tartozol! Ez a szüleid feladata lenne hogy ilyenekre figyeljenek!


És fogadjunk hogy még mostanáig sem vitted el ivartalanítani és nem néztél utána hogy a kicsiket mikortól lehet elvinni! Mert ne abból induljál ki hogy te az ember a testvérével nem párosodik mert a patkányok megteszik!!!! És nemsokára 40-50-60 kis patkányod lesz mert nagyon szaporák!!!!


Szóval olvass utána és mihamarabb VIDD EL ŐKET IVARTALANÍTANI!!!!


Nem hiszti, hanem felelősség!!!!

2012. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Platypus ***** válasza:
69%
A fiút nem azért kellett volna kivenni, mert megöli a kölyköket. Ez patkányra nem jellemző. A gond inkább ott van, hogy a nőstény a szülés után egy órával már újra fogamzóképes, így valószínűleg már újra vemhes. Ha a nőstény bízik benned, akkor hozzányúlhatsz a picikhez, én is meg szoktam nézni őket pár napos korukban, hogy meghatározzam a nemüket. Persze csak óvatosan, és a fészket sem szabad széttúrni. Mivel a nőstényed lehet hogy vemhes, és ezzel egy időben fog szoptatni, nagyon igényli a fehérje, kálcium és vitaminpótlást. Sok sikert az elajándékozásukhoz, nem lesz egyszerű menet. Az apának meg venned kell egy külön ketrecet, vagy ivartalanítanod kell, különben 2 havonta fog érkezni az utánpótlás.
2012. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
1 elmúltam már rég 18 szóval ne apuz anyuz 2. Ha ivartalanítás előtt volt az állat akkor milyen felelőtlenségről pampogsz és azzal ,hogy beszólogatsz nem nagyon mondasz semmit igazán a felelőségről a kár örvendés nagyon jól megy gondolom ennyit ér a valós életed ha segíteni nem tudsz inkább ne szólj semmit hanem a saját életed minőségét kéne javítanod . Nagyon örülök ,hogy nem dolgozol nem csinálsz semmit és ráérsz beszólogatásra ,de ne nekem ha lehet , mert jelenleg se jó kedvembe nem vagyok ,de még ha lennék is mégis ki a fenének képzeled magad hogy minősítesz netmögűl .Menj el dolgozni foglalkozz a gyerekeiddel ha vannak vagy a környezeteddel neked meg ezek a felelőségeid nem az hogy engem cseszeges .
2012. júl. 7. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!