Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot ajánlotok?...

Milyen kisállatot ajánlotok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék a szobámba egy kisállatot. Nézegettem őket, mivel úgy indult, hogy mókust szeretnék. Sajnos drága és rengeteget kell vele foglalkozni, amire nem lenne mindig időm:(


-Olyan kéne, amit 10 000ft-ért be lehet szerezni, vagy ha egyedül nem érzi jól magát, akkor a 2-t összesen ennyiért+a ketrec sem kerül ennél többe és az ellátása sem túl költséges.


-ketrecben érezze jól magát, mert nem engednék meg itthon, hogy a szobában rohangáljon naponta órákat. Persze ha kell, kiveszem a ketrecéből naponta egy órát, de csak az én szobámban rohangálhatna, csak ameddig figyelek rá.


-lehessen megfogni, ne legyen túl félős (bár olvastam, hogy ehhez akkor tenyésztőtől kell venni, nem boltban és szoktatás kérdése).


-ami még nehezítheti a dolgot, hogy patkányt, egeret és hörcsögöt nem szeretnék. (Nem tudom, hogy megfelelnének-e a "kritériumoknak", de ezek mindenképpen kilőve.)


Ugyan nem kisemlős, de azért elmondom, hogy halat nem szeretnék és teknőst sem (ez még tetszene, csak ez is kimászkál).



Tehát ami ezeknek megfelel és nem írtam, hogy nem szeretném, akkor mi legyen?:O Nagyon szeretnék egyet és tényleg rendesen gondoskodnék is róla:) 17/L


2012. júl. 8. 13:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De írtam hogy hörcsögöt nem akarok:D
2012. júl. 9. 10:25
 12/18 anonim ***** válasza:

Viszont azt is írtad, hogy 10.000,- legyen a kecó...

A törpehörinek kapsz annyiból, a többi állaté drágább lesz. :)

A degu és a csincsilla balhés, és hőérzékeny állatok, nagy mozgásigénnyel.

Csak akkor lesztek boldogok, ha szekrény méretű ketrecben tartod, a degunak 32 centis mókuskerék kell, a csininek meg mindennapos rohangászás...

Mivel okos állatok, ha kis helyen unatkozik, akkor csinál neked programot.

Éjszaka randalírozik, vészkijáratokat rág a ketrecre, ha nem tud futni, meg kergetőzni, akkor birkózik, és harap... :P

Ha jól bánsz velük, és eleget mozoghatnak, megveszed a drágább, diabetikus kaját nekik, akkor kiegyensúlyozottak, kedvesek, és bensőséges jóbarátaid lesznek.

De most pl. mind folyamatosan aggódunk értük, nehogy hőgutát kapjanak. Szóval ha a szobádban 25 fok fölött van a hőmérséklet, akkor mindkét állatot felejtsd el, ha meg 25 fok fölött, akkor csak a csincsillát...

Mindkét állat igen érzékeny a tartási hibákra, azaz költséges, és igen sok odafigyelést igényel. Csak elborult agyú rajongóknak valók. :)

Persze ők a legkevésbé büdik, nyilván a hatalmas ketrec miatt.

2012. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mármint 30 fok alatt tarthatsz degut, de csincsillát csak 25 fok alatt.

Szegények éjjel-nappal téli bundában ücsörögnek az ágon...

2012. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a baj a patkánnyal, mert annál igénytelenebb (költség szempontjából) kis kedvenc nem nagyon van, de legyen. Igen írták már a tengerimalacot, talán tényleg ez lenne a legjobb megoldás. Ketrecet pedig tudsz használtan venni, csak használat előtt alaposan mosd ki ecetes vízzel.
2012. júl. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Vegyél nyuszit! [link] nézd meg ezt az oldalt
2012. júl. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Szerintem tenger malacot vegyél én is azt szeretnék őszre:)
2012. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Háát, a nyulak (szinte) egész nap ketrecben egy szobában?:O...nem tudom...köszi a válaszokat:)
2012. júl. 11. 21:45
 18/18 anonim ***** válasza:
Én az vagyok aki a nyulat írta, mi kertesbe vagyunk de hét közbe nincsenek kivéve a nyulak a ketrecből csak vasárnap, elhízva sincsenek nem is soványak és így is ragaszkodnak :)
2012. júl. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!