Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu vagy patkány? Melyiket...

Degu vagy patkány? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

2012. júl. 9. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem a patkány szimpibb.
2012. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Degut. Sokkal szebbek és kedvesebbek. És mások sem undorodnak tőlük. Nekem is voltak :)
2012. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

neki kell, nem? akkor szerintem nem számít az hogy mások undorodnak-e tőle :D

én biztos a patkányt venném.

2012. júl. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
degu
2012. júl. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
degu
2012. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én a patkányt választanám
2012. júl. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Patkány. Deguval volt már rossz tapasztalatom is, de patkánnyal még soha. Amelyikkel találkoztam. mind kedves, intelligens állatok voltak.
2012. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Én pedig még nem szelíd degut nem láttam, pedig volt parral dolgom...

De szerintem pont ez a lényeg. Akár melyiket választod, olyan helyről vedd, ahol értenek a nyelvükön, és neked is megtanítják. Akkor jóban lesztek. :)

Mindkét állat okos, tehát sokat kell vele foglalkozni, és csapatban él, tehát minimum 2 kell.

A patkány nyugodtabb, és ragadozó, tehát pár fincsi falatért mindenre kész.

Nagy ketrec kell neki, és naponta futtatni a szobában, és naponta kell 1-1 gyors takarítás. Beltenyesztettségtől függően 1 /3 évig, nagy szerencsével 5 évig él. Ha jól neveled, gyorsan gyömöszölhető lesz.

A degu sokkal nyüzsibb, fű evő, a kaja kevésbé érdekli, mint a futás, kaland.

Hatalmas csincsilla ketrec, 32 centis kerék kell, hogy elfaradjon, viszont irtó kíváncsi, és ha jól nyúlsz hozzá, helyből a haverod.

Ha viszont kicsi a helye, vagy mást rontasz el, balhezni fog.

Tartásimódtól függően 3 vagy 9 évig él. Élete első 2 évében még lökött kamasz, rohangaszik rajtad, puszilgat, játszik veled, de maszirozni, csak utána tudod. A kicsiknek sok a dolguk.

Ha elég nagy a ketrec, akkor pár hetente kell takarítani.

2012. júl. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
60%

nekem volt (ill. van ) mindkettőm.

saját tapasztalatok:


PATKÁNY: nem zörög annyira éjjel, nyugisabb, barátságosabb (persze nevelés kérdése, de én mikor megvettem, már aznap meg tudtam fogni őket) bármit megesznek (sokszor a saját kajámból etettem őket, a mákosgubát imádták:) fürdetni lehet őket, igaz hozzá kell szoktatni kiskoruk óta, és van amelyik pati akkor se bírja, de muszály, mert a farkát nemtudja tisztítani

és nagyon okosak :) Nővéremnek van patkánya (az enyémek kölyke) és kiengedhetem a lakásba, nem bújik el, és rág szét mindent, és szólsz neki, egyből elő jön, nem kell keresni:)

DEGU: éjjel kibírhatatlanok.. nem is bírok egy szobába aludni velük. nem adhatsz nekik akármilyen kaját, mivel cukorbetegek, és ezért édes gyümölcsöt se :\ (nekem a patkányok után nagyon fura volt, h nem adhatok a kajámból nekik)

oké, hogy több ember szereti, meg többnek tetszik, de nem olyan barátközósak, mint a patkány, nekem lassan 1 éve megvan a 2 degum, és még ha most is benyúlok, van h ráharap a kezemre, pedig sokat törődök velük.

nagy irigyel, volt hogy 1 szem szotyin úgy összeverekedtek, h nekem kellett szétszednem őket. (holott volt előttük bőven kaja)


és mrá 2x ellett le a lány degum, és szabályosan kinyírják, és megeszik a kicsiket(igen, az egyik kicsinek hiányzott a lába, és a degumama véres fejjel gubbasztott mellette) persze ez bármelyik állatnál előfordulhat, de én patkányt vennék:)


(igaz, mikor születtek kis patkányok, szépen foglalkoztak velük, egyet kivéve, őt kilökték a ketrecből (máig nem értem hogy) és olyan 1 métert zuhant a pici, én nevelgettem külön, és elég sokéig élt is:)) de a többit szépen felnevelték

2012. júl. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak abban teljesen igaza van, hogy a patkány praktikus háziállat, sokkal egyszerűbb a tartása, etetése, tenyésztése.

A degu sokkal macerásabb, érzékenyebb, igényesebb. Csak akkor degu, ha szereted a kihívásokat.


De bármelyik lesz is, jó tenyésztőtől vedd, aki szereti az állatait, és ért is hozzájuk.

Akkor helyből kedves, egészséges állatot kapsz, és elég infót, hogy jó gazdi legyél.

És persze csakis egynemű párost. A tenyésztés nem jó ötlet első körben.

2012. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!