Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet, hogy ennyire...

Hogyan lehet, hogy ennyire hozzám nőtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tavaly december 13-án kaptam egy nyuszit, kb. 5-6 hónapos lehetett akkor. Több nyuszim is van (korábban kaptam őket), és az egyik morog (rám is), a másik apukámat nem csípi, engem már azért megszokott, de kizárólag nekem engedi, hogy benyúljak a ketrecébe. Nem szeretik az idegeneket, akkor megbolondul a két másik. Viszont amelyiket decemberben kaptam, ő annyira hozzám nőtt, hogy ha csak meglát az ajtóból, már akkor is ugrál a ketrecében, járkál fel-alá, és látszik rajta, hogy majd kiugrik a bőréből. Kézből eszik, szagolgat, szófogadó, soha nem morogna senkire, igazi kiskedvenc. Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet az, hogy ennyi idő alatt teljesen hozzám nőtt ez a nyuszi, mikor a többivel is pontosan ennyit foglalkoztam, foglalkozok, ők viszont nem olyan barátságosak velem? Szeretem mindet, őket is simogatnám, babusgatnám, de ők nem szeretik, hát ennyi. Fekszenek a ketrecükben, ha a baknak (07. 24-én lesz egy éve, hogy megvan) megsimizem a fejét, akkor van, hogy tűri, de néha morog és ha nagyon nem tetszik a dolog, akkor meg fúj és "hadonászik" a tappancsával. A másik (ő nőstény) szintúgy, most már jobban megszokott (tavaly szeptember végén kaptam). Ha ő meglátja apukámat, akkor az itatójából kifröcsköli a vizet, és minden rá megy. Fúj, morog ha benyúlna pl. kicserélni a vizét, de ha meg akarja simogatni akkor is. A bak is csinál ilyet néha.. Szóval, mitől lehet, hogy az egyik szó szerint kiköveteli a törődést, a másik kettő pedig le se sz*r(:D)?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is.


2012. júl. 11. 01:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez függ a nyúl személyiségétől. Az enyémnek az a mániája hogy mindenkit nyalogat. Személyiség függően kell hozzájuk állni, meg finom falatokkal hízelegni és akkor valószínűleg kezesebb lesz... vagy nem, ez tényleg nyuszi függő.
2012. júl. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez függ attól, hogy milyen fajta a nyuszi, és hogy bántak vele, mielőtt hozzád került. Állatkereskedésben sajnos ki lehet fogni rossz természetű példányokat, ezért érdemes tenyésztőtől venni, mert ők TÉNYLEG foglalkoznak a nyuszikkal, kézhez szoktatják, és azt adják nekik, amit igényelnek. Valamint különböző fajták vannak nyusziknál, az egyik átlagban félősebb, a másik játékosabb, a harmadik barátságosabb, stb. (kivételek lehetnek) És nem utolsó sorban, mint előttem írták, a nyusziknak is van személyiségük :)
2012. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tenyésztőtől vannak, ugyanarról a helyről, ugyanolyan fajták :)

Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 11. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!