Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Magammal vigyem a törpenyuszim...

Magammal vigyem a törpenyuszim vagy itthon hagyjam?

Figyelt kérdés
Szülinapomra kaptam egy 5 hetes oroszlánfejű törpenyuszit de most már 7 hetes.Szerdán megyünk 8 napra nyaralni a Balatonra de nem tudom h itthon hagyjam vagy vigyünk magunkkal.Ha itthon hagynánk akkor nagynéném jönne át minden nap reggel és este fele hogy etesse,itassa és takarítson utána mert még nem sikerült szobatisztává nevelni és ha itthon marad akkor egész nap a ketrecben lenne,mert nem mernénk kiengedve hagyni esetleg akkor lenne vele törődve ha itt van nála nagynéném.Viszont ha magunkkal visszük akkor egy kisebb méretű szállítódobozban lenne este amiben nem tudna ugrándozni,mert nagyon játékos és napközben levinnénk hámon a partra de ott meg félő,hogy ha meleg lesz akkor napszúrást kap.Lécci segítsetek nem tudok dönteni.

2012. júl. 16. 15:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szép kis tenyésztő az ilyen. Szabadulna a nyusziktól. Bár a miénk is erősködött, hogy négy hetesen már vihetjük, én ragaszkodtam a nyolc héthez. Ha belegondolsz, hogy három hetesen kezd szilárdat enni, akkor látod, hogy az öt hét még borzasztó pici. Ha most magaddal viszed, nagyon szenvedni fog. Nyugton kellene hagyni szegényt, egy nyolc hetes nyuszit is megvisel az elválasztás, a tiéd meg még babakorú. Vigyáz a kis babanyuszidra! :)


Egyébként jót fog tenni neki az a nyolc nap, nem baj, hogy kicsit egyedül lesz, legalább megnyugszik. Megismeri a környezetét és a ketrecében játszhat is. Amíg ilyen kicsi, addig bőven van helye egy 100x50-es ketrecben rohangálni. A szállítódobozban nagyon rosszul érezné magát a parton meg főleg.

2012. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!