Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a nyuszimnak?

Mi baja lehet a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Néhány napja elvittem az állatorvoshoz a nyulam, mert szinte semmit sem csinált: nem evett, ivott és csak feküdt, fülei hidegek voltak. A doktor 41°-os lázat mért nála és beinjekciózta, azt mondta megfázott. Másnap újra elvittem az orvoshoz, mert ugyanúgy viselkedett, mint előtte nap. Megvizsgálta és ennyi. Azóta 2 nap eltelt és itatom mert azóta se iszik, enni meg alig eszik valamit. Szerencsére mozgékonyabb már, de még mindig nem a régi. Ezeken felül észrevettem, hogy sokszor furán tartja az egyik fülét, amit eddig nem és még a fogait is kocogtatja azóta. A betegsége első napjára látszódni kezdtek a heréi, ez befolyásolhatja? Mi lehet a baja? Mit tehetnék érte? (Elsején lesz 5 hónapos)

2012. júl. 27. 22:10
 1/4 A kérdező kommentje:
másnap már nem volt lázas és elméletileg azóta sem.
2012. júl. 27. 22:14
 2/4 anonim ***** válasza:
A nyuszinál nem tudom, de a tengerimalacnál a normál testhőmérséklet 37,2 - 39,5 fok, szóval a nyuszinál is valószínű eleve magasabb, mint az emberé. Persze a 41 az akkor is sok.
2012. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vidd el másik dokihoz! Sajnos nagyon kevesen értenek a nyuszikhoz. Az, hogy levitte a lázát, még nem oldotta meg a problémát. Alaposan ki kéne vizsgáltatni és a baj okát kezelni! Fura fültartás lehet gyulladt fül is, a fogkocogtatás pedig egyértelműen a fájdalom jele :(

Merre laksz? Van egy lista a jó nyuszis dokikról, ha érdekel, utánanézek.

2012. júl. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pár napra rá már jobban lett, magától ivott, de elfogadnám a segítséget orvosok terén, Bács-Kiskun megye déli részén élek.
2012. aug. 6. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!