Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bébi tápszert lehet adni 5...

Pócsi Viki kérdése:

Bébi tápszert lehet adni 5 napos aranyhörcsögöknek? Nem tőle bajuk?

Figyelt kérdés

2012. júl. 28. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy állatorvost telefonon. Az én véleményem:

Konkrét baja nem lenne tőle, de mivel a hörcsögnek egészen más vitaminoknak van szüksége, mint ami egy emberi, vagy akár kutya, macska tápszerben van... Szerintem nem lehet azon felnevelni, mert elsősorban növényevő.

Lehet hogy tévedek, de szerintem van külön tápszer rágcsálóknak is, abban megvan minden vitamin, amire szüksége van.

Most hétvégén szerintem próbáld meg azt (ha nem tudsz elérni telefonon egy állatorvost sem), hogy almát vagy uborkát annyira pépesítesz amennyire tudsz, vízzel kicsit összekevered, és azt adagolod neki fecskendőből.

2012. júl. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Emberi dolgokat nem ajánlott állatoknak adni, sem csokit, sem gyógyszereket, stb.! Rágcsálóknak szokott lenni a neten, minden fajhoz egy "anyatej" recept, amivel fel lehet nevelni az elárvult piciket. (magyarul is, de néhány rágcsálóhoz csak angolul) De ha nem akarod elkészíteni, a macskatej (pl. Whiskas) általában jó szokott lenni. A bébi tápszert mindenesetre ne add oda nekik!
2012. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Hosszas keresgélés után a neten találtam egy cikket,miszerint bébitápszert keverjek össze mézzel és kalcium porral/folyadékkal.

Ha nem muszáj nem szeretnék,pontosabban nem szerettem volna beleavatkozni ,mert az Anya gondoskodik róluk,csak nem jutnak elég táplálékhoz , lassan fejlődnek.

Sajnos egy kicsin már nem tudtunk segíteni és 2 még elég veszélyes állapotban van. Nagyon kicsik és jócskán le vannak maradva még a többiekhez képest is.

2012. júl. 29. 08:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Annak is nézz utána, hogy az anya szervezetét mivel tudod megtámogatni, hogy több teje legyen!

Rágcsálóknál ez utóbbi elég hatékony szokott lenni.

2012. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!