Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy hörcsög el tud hízni?

Egy hörcsög el tud hízni?

Figyelt kérdés
Barátomnak is van egy dzsungáriai törpehörcsöge és nekem is. Az övé nőstény, az enyém pedig hím. Az enyém jóval nagyobb méretre és súlyra is és barátom azt mondja, hogy el van hízva és nem kéne annyit enni adnom neki. Több helyen is azt olvastam, hogy a rágcsálók nem tudnak elhízni. Most akkor mi az igazság? Ha valakinek van dzsungáriai törpehörcsöge az írja már le, hogy mennyit ad neki enni egy nap. Előre is köszönöm!

2012. júl. 30. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A rágcsálók bizony el tudnak hízni. A hízás pedig májbetegséget okozhat hosszú távon. Ha dundi a picurka, akkor adj neki kevesebb olajos magot, több növényi eredetű kaját. Mérd le konyhai mérlegen! Normál esetben 50 grammnál nem nyomhat többet. Van hörcsögkereke? Abban kiélheti a mozgásvágyát. Egyébként a hímek sokszor nagyobbak, tehát mindössze a méretkülönbség a hím és nőstény höri között nem jelenti azt, hogy elhízott. Most nincs hörim, úgyhogy fejadagról nincs infóm.
2012. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, van mókuskereke, egész éjszaka azt tekeri és egész nap alszik. A hím-nőstény különbségre én is gondoltam már, de igazából az aggaszt, hogy míg a két höri egy helyen lakott, közel egyforma volt a méretűk, szóval azóta lett ducibb, amióta elhoztam és én gondoskodom róla egyedül. :/ Egyébként minden nap kap egy leveses kanálnyi magkeveréket (bolti rágcsáló kaját), sajtot meg valamilyen gyümölcsöt.
2012. júl. 30. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem dzsungáriai törpehörim van, hanem szibériai, de ez lényegtelen. Persze, hogy elhízhat. Nekem 3 hörim volt, az egyik annyira elhízott, hogy alig tudott járni, inkább csoszogott, de lusta is volt, nem használta szinte soha a mókuskereket. Egy másik pedig sovány volt, pedig ugyan annyi kaját kaptak. A soványabbik sokat használta a mókuskereket, sokat izgett-mozgott, és talpraesettebb volt. Szóval az nem történhetettt meg, hogy a kövérebb megette előle az ételt, szerintem inkább fordítva.


Amúgy én ilyen kaját adok a hörcsögömnek : [link]

Mostmár csak az egik él, de neki is napi két marékkal szoktam enni adni. Úgyis annyit eszik amennyit akar, szóval megtőmni nem lehet. Szerintem meg az nem baj, hogy kövér, csak lusta éppen ne legyen, mert az katasztrófa, én mondom neked! :p Persze vicces, mert olyan pozíciókat tudott felvenni, és olyan dolgokat csinált, hoyg...XD :p

Na mindegy:p

Ez az én véleményem..

2012. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok..

És sajtot is adok neki, meg almát, olykor körtét, meg ilyesmit. A répát általában szeretik, az egészséges is, azt ajánlanám:) Meg paprikát.

A sajttal csak annyi a gond, hogy megfoghatja a hasát, és hosszútávon hízlalhat is. Kb 3 naponta vagy még ritkábban adj neki sajtot, bár szerintem ez a kedvence, egy kicsit mégis káros az egészségére..

2012. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát az tény, hogy bizony a sajt a nagy kedvence és azt szoktam is neki adni elég sűrűn, mert mivel kukacokat nem tudok neki adni, kell valami fehérje tartalmú kaja. De akkor most már kevesebbet fog kapni belőle! :)

2012. aug. 1. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!