Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megfelelő a törpenyuszim...

Megfelelő a törpenyuszim viselkedése? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Üdv! Van egy 10 hetes törpenyuszim, másfél hete van nálam. Nagyon hamar megszokta az új helyét, szinte az első nap. Pár nap alatt teljesen összebarátkoztunk, kapott oltást, megfelelő a ketrece, minden szükséges dolog megvan neki.

Van egy házikója, de ahelyett, hogy belemenne, direkt mindig felborítja és úgy mászik bele vagy a tetejére. Nagyon kíváncsi, minden érdekli, a házban van, de kiviszem az udvarra naponta. Nagyon sokat eszik, de ez természetes a rágcsálóknál gondolom. Hihetetlenül szelíd, szoktam nyúlhámmal sétáltatni a fűben. Csak az a baj, hogy a szelepes önitatójából nem nagyon iszik, inkább kistálból. Azzal csak az a gond, hogy belepiszkít időnként. De örülök,hogy boldog itt nálunk :)

Szerintetek megfelelő a viselkedése?



2012. aug. 1. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tanítani kell őket is :)

Milyen almot használsz? Van wc-je? Csak ott van alom? Ha már tudja használni az önitatót, vedd ki nyugodtan a tálkát, ha szomjas lesz, inni fog. Kullancs ellen védekeztek? Mi az, amiből rengeteget eszik, szénából vagy tápból?

Amúgy szerintem minden oké vele, az a jó, ha ilyen élénk, érdeklődő :)

2012. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teljesen megfelelő a viselkedése, nagyon aranyos lehet:). Először az én nyuszim sem akart inni az önitatóból, én úgy szoktattam hozzá, hogy odatettem a szájához és kicsit megnyomtam, hogy jöjjön belőle pár csepp. Először kézből kellett itatni, de aztán megszokta:).
2012. aug. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Eddig forgács almot használtam, de nem vált be igazán, ezért áttértem a papíralomra. Nincs WC-je, a ketrecben intéz el mindent. Szénát nem kapott még, tápja és karfiolja van, de azokból szinte ugyanannyit eszik.

Örülök, hogy akkor minden rendben vele, köszi :)

2012. aug. 2. 10:23
 4/13 A kérdező kommentje:
ja és kullancs ellen nem, de myxomatózis( azt hiszem így kell leírni) ellen igen.
2012. aug. 2. 10:24
 5/13 anonim ***** válasza:

A karfiollal várjál még vagy 2 hetet, aztán kaphat egyéb zöldséget is.

Szénát adj neki állandóan, mert anélkül nem fog kopni a foga!

2012. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Juj. Szénát AZONNAL vegyél neki, ebből mindig korlátlan mennyiségben kell, hogy rendelkezésére álljon, tápból napi 1-1 evőkanál reggel-este. K betűs zöldségek puffasztanak, én nem adnám a helyedben, annyi van még, amit lehet adni és szeretnek... Egyébként 3 hónapos koráig nem ajánlott neki a szénán és tápon kívül mást adni (meg persze vizet).

Kullancsok ellen nem véd a mixo, vegyél Neostomosan ampullát, ha kiviszed. Feloldod 1 liter vízben és a bundájára permetezed.

Legjobb alom egyébként a fapellett, nem is kell az egész ketrecébe rakni az almot, amúgy sem szeretik ill. jobban szeretnek a csupasz műanyagon feküdni. Szerezz be neki egy sarok wc-t, sokkal könnyebb dolgod lesz!

2012. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam, káposztát kapott nem karfiolt és eddig salátája volt széna helyett. Amúgy venni akartam neki szénát, de az állatboltban csak szárítottat lehet kapni és azt mondták, az csak télen kell...de akkor veszek holnap.Köszi
2012. aug. 2. 13:32
 8/13 anonim ***** válasza:

A széna az szárított, másmilyen nem nagyon létezik (csak friss fűkeverék).

A nyuszik fogai állandóan nőnek és nem csak az első, hanem a hátsók is.

Ezeket csak a széna koptatja igazán, na jó, egy keveset a táp meg rágcsálásra berakott faágak is.

Ha nyuszi foga túlnő, akkor nem tud enni, meg egyéb bajai is lehetnek.

A túlnőtt fogakat az állatorvos tudja megrövidíteni, de ez a hátsóknál nagyon bonyolult.

Szóval széna mindig legyen a nyúl előtt, éjjel-nappal!

2012. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oké, holnap veszek :) Ma már nincs nyitva a bolt. Amúgy van fogkoptatóköve.
2012. aug. 2. 18:05
 10/13 anonim ***** válasza:

A hátsókat az nem koptatja :)

És elengedhetetlen a rost, ami az emésztéséhez kell! Káposztával is vigyázz, az is K betűs, minden K betűs puffasztja a nyuszikat!

2012. aug. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!