Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktassam össze őket?...

Hogy szoktassam össze őket? (lent bővebb)

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos dzsungáriai törpehörcsögöm (fiú)!

Össze szeretném szoktatni a 3 hónapos lány dzsungival!

(Egyébként egy hét múlva lesz három hónapos,de kivárom)

Tehát hogyan szoktassam össze őket???



Előre is kösz!!!


2009. júl. 19. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)

Nekem van egy aranyhörcsögöm,és szerettem volna venni mellé egy másik hörit,hogy ne legyen egyedül!:(

De a boltban az eladó azt mondta,ne vegyek mellé,mert megölik egymást!Ugyanis ezek az állatok magányosan szeretnek élni!

2009. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom,de viszont sokaknak össze jött! Szeretném őket együtt tartani sok okból is! 1 az hogy hogy a kislány állandóan kilöki a forgácsot(mert ugye ketrec van)de viszont a nagynak meg terrárium! 2 szeretném ha lennének kishörik (tudnám hova tenni őket ha elszaporodnának)!

3 pedig az hogy olyan édesek együtt!:)



Köszönöm a választ!:)

2009. júl. 19. 15:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Elnézést kétszer írtam hogy: hogy!:D
2009. júl. 19. 15:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nézd meg ezt a honlapot (enyém) hátha találsz valami hasznos dolgot van szaporítás és abba is találsz néhány jó dolgot : [link]

Ha van képed róluk küld el és én kiteszem az oldalamra :)

Összeszoktatni pedig úgy tudod Őket,hogy összeteszed őket egy picit és felügyeled őket ugy harminc percig vagy amíg nem durvul el a helyzet és egyre töbebt teszed össze őket majd egész nap,de mindig nézd őket ha nem is folyamatosan,de pillants rájuk ,de este mindenképpen tedd külön őket.Majd mikor már ugy érzed összeszoktak eggyüt élhetik életüket :)

Remélem segítettem ;) Jó hörizést

2009. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos ez nem biztos hogy összejön ugyanis nem egy alomban születtek .Így pedig nem biztos ,hogy befogadják egymást főleg ha már a tartott helyen már régóta ott lakik a fiú höri.És ha nem fogja befogadni akár végzetes is lehet a harc
2009. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok:

Egyébként igaza van az előttem szolónak ha félti/Őrzi a területét lehet,hogy nem fogja befogadni a lány hörcsgöt ezért kell apránként összetenni őket legelöszőr elég 5 perc,de lehet,hogy annyi se , és ha bevállalsz pár harapást ha véletlen összekapnak :S

2009. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3hónapos volt a nőstényem(majdnem 1.5hónapig élt egyedül),amikor úgy döntöttem,hogy veszek mellé egy hímet. Meg is vettem, a fiú kb. 4-5hónapos volt akkor.


Én így szoktattam Őket össze:

Betettem a fiút a lány terkójába. A hím nem csipogott, a lány eléggé. Néha volt kisebb verekedés, de nem durvult el. Mindig rájuknéztem,hogy mit csinálnak. Egész nap együtt voltak, aztán éjszakára visszatettem a hímet a szállítóba. Reggel megint összetettem őket, ekkor már nem volt nagy csipogás... Estére már úgy összeszoktak,hogy párzottak is:) 18nap múlva 6kicsi születettt:)

2009. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez a helyzetem volt, simán összeszoknak, egy eleinte kicsit hangosabbak lesznek:) Arra ügyelj hogy amikor összeteszed őket elötte takarítsd ki a helyet, hogy egyik sem érezze saját területének. Így olyan mintha csak valahol találkoztak volna.:) És utána ha lesz kicsi NE válaszd szét őket, a dzsungik nem olyanok mint az aranyhörik, a fiú is ugyanúgy neveli a kicsiket! Szóval sok sikert!:) Általábban az első almot megszokták enni..:S
2009. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!!:))

Remélem össze fognak szokni!:I

2009. júl. 20. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!