Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Külön tegyem őket vagy inkább ne?

Külön tegyem őket vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Vannak dzsungáriaim,kölykeik vannak, ma 3hetesek. Valahol azt ajánlják, hogy külön kell a hímet és a nőstényt tenni a kicsik leválasztása után, hogy ne párosodjanak megint(a szülők)-> pihentetni a nőstényt, és van ahol azt,hogy csak akkor tegyem őket külön,ha már egyátalán nem akarok kölyköket. Akkor most mi az igazság? Jót akarok a höriknek.
2009. júl. 19. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tedd külön őket.
2009. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És akkor mindig? Mármint,hogy minden elválasztás után? Nem fognak akkor mindig veszekedni,ha újra összeteszem Őket?

Van arra esély, hogy már párzottak?

A kicsiket reggel tettem külön,mert az anyjuk piszkálta őket.

2009. júl. 19. 18:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsi,hogy megint belinkelem az oldalt:

[link]

Szaporítás menüt olvassd el.

Egyébként tedd külön Őket külömben van rá esély,hogy az aupa megeszi a kölykeit vagy aza nya eszi meg apukát,mert az anya védi a kölykeit,persze van akinek nem kell külön tenni,de én nem kockáztatnék kétszer kockáztattam és sírás lett a vége harmadjára nem kockáztattam és már volt 2 fialás :)

2009. júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A szapoítás résznél :

Azt olvashatod,hogy NE tedd őket külön és akkor ne tedd külön ha tudsz figyelni rájuk vagyis figyelem alatt vannak és felügyeled őket,hogy ne legyen gond ha ezt tudod biztosítani akkor nem kell külön tenni,persze nem egész nap kell őket figyelni,deidőnként jó ha rájuk nézzel :)

2009. júl. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A kölyköket nem ette meg az apa, az anya se az apát. Együtt nevelták őket.


Nem értitek a kérdést: Szóval. A nőstényemnek volt 6 kölyke. És az a kérdésem,hogy valahol azt olvastam, hogy hagyni kell neki időt,hogy újra regenerálódjon, és majd csak utána kell őket pároztatni,tehát ne legyen egyfolytában kölyke. Értitek?

2009. júl. 19. 18:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha szétválasztod őket később amikor összeteszed őket veszekedni, verekedni fognak.. Én nem szoktam szétválasztani, és nem is volt állandóan kicsi. ( és nem azért mert megették vagy ilyenek..) Az aranyhöriknél szokták elválasztani őket, de ők dzsungik, teljesen mások! :)
2009. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Ezek az állatok a természetben is egyedül élnek, csak párosodni jönnek össze. Nem az a gond, hogy a hím bántaná a kicsiket, habár ez is előfordulhat, hanem az, hogy borzalmasan szaporák és előfordulhat, hogy a kicsik felnövése előtt az anya újra szül. Ebben az esetben az előző kölykeit megöli. Az ösztöne azt diktálja, hogy mindig az újszülöttet gondozza.Én így jártam. Az én hímem nem bántotta a kicsiket sőt nagyon óvatosan bánt velük. Semmi gond nincs a külön tartásban, csak kellő távolságban legyenek egymástól, hogy a fiú ne lássa, és ne érezze a nőstényt, mert azt nehezen viseli el, hogy nem mehet oda.Ha viszont együtt maradnak egymás után születnek a kicsik, borzalmasan szaporák, ha jól érzik magukat.Néha kínáld meg őket tejjel, melegben vízzel is.Nehezen viselik a meleget.Szívó irányú ventilátor használata is ajánlott, kánikulai napokon.Nálam tavasztól ősz végéig, kint vannak az udvaron, árnyékos helyen.
2009. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Énis attól tartok,hogy az anyának sem lenne jó,ha egyfolytában lenne kölyke. Sőt,azt hallottam,hogy így hamarabb meghal. Ezt nem akarom. Most a kölykök az apjukkal vannak egy helyen, mert Ő még így leválasztás után sem bántja Őket,az anyjuk viszont igen.
2009. júl. 20. 12:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok vészmadárkodni, az én anyukám 3 hetesen és két naposan kezdte el kergetni a felnőtt kölykeit, csak egyet engedett be a házba, a többit elzavarta. Hogy miért? Mert már ott volt a következő alom. Pedig abban a pillanatban kivettem az apukát, ahogy az első alomról tudomást szereztem, de akkor már késő volt. Viszont az apukával soha többet nem állt szóba, miután kivettem tőle, azonnal megtámadta, ahogy meglátta.
2009. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát nálunk már voltak szétválasztva,de sosem volt nagyobb probléma velük,hogy újra összeszokjanak. A nőstény eddig mindig elzavarta a hímet,ha az párzani akart vele.
2009. júl. 20. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!