Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Újszülött kis nyuszikról...

Újszülött kis nyuszikról lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

1; Mikortól fogdoshatom meg a nyuszikat? Az anya nyuszi ismer, de nem szeret különösebben, és kicsit fél is tőlem, ezért ma még nem mertem a kicsikhez érni, nehogy elhagyja őket. Viszont nem ellető ládába vannak, hanem a bódébe, azt se tudom hogy takarítsam ki úgy hogy nem érek hozzájuk?


2; Az anya nyuszimnak mit adjak enni? Eddig is nagyon keveset evett, szinte alig, de az orvos szerint nincs baja, nem tudtok valamit ajánlani? vagy kapja ugyanezt a tápot? Esetleg valami vitamin?


3; Hogy tud szoptatni? A másik ülve szoptatott, de az ellőláda magasabb. Ő tud szoptatni a lapos bódéban? megoldja valahogy? Egyáltalán honnan tudjam hogy eteti őket ha nem nyúlhatok hozzájuk?


2012. aug. 6. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. Csak akkor nyúlj a kis nyuszikhoz ha az anyanyúl nagyon jól ismer és esetleg te is adsz neki enni adni, de szerintem még pár napig ne érj hozzájuk. És még mostanában ne takarítsál a kis nyuszik alatt csak ha nagyobbak lesznek.


2. Az anyanyúlnak ugyanúgy adj enni adni mint ezelőtt, de én kiegészíteném még valami zöldséggel.


3. Az anyanyúl biztos megoldja majd valahogy, de azért többször csak kívülről ellenőrizd, úgy hogy nem érsz a kicsikhez csak látod h megy etetni, hogy rendesen eteti-e őket.


Ha még van kérdésed nyugodtan írj. :)

2012. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi szépen. Van még pár, neki ez az első ellése, és nem épített normális fészket, csak mindenhonnan behordta a forgácsot és a szénát, ma két kicsi kint volt a ketrec közepén, de visszamásztak. Normális hogy kint voltak? Az a baj hogy a másik nyuszim nagyon jól ismer, vele könnyebb volt, mindent úgy csinál ahogy kellett. Zöldséget egyébként is kap, répát almát stb, meg friss füvet. Szerinted kiengedjem futkosni az udvarra, vagy most hagyjam a kicsikkel?
2012. aug. 6. 19:28
 3/15 anonim ***** válasza:
Azzal nincs nagy gond ha a kicsik kimásznak ha visszamennek maguktól vagy az anyjuk visszaviszi őket, de ha azt látod ha nagyon sok ideig nem megy vissza és az anya sem teszi vissza őket, akkor nyugodtan tedd őket vissza. Az, hogy nem épített magától fészket csak azokból amiket leírtál azzal sincs gond hisz lehet hogy ő azt szánta fészeknek. Szerintem még most ne enged ki egy ideig az udvarra amíg picik, csak ha nagyobbal lesznek és ha elérik az olyan másfél- kéz hónapos kort őket is kiteheted, persze ha nincs olyan állat ami bánthatná őket és körül vannak valamivel kerítve. :D
2012. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi:) Csak úgy féltem őket,és annyira zavar hogy nem látok be rendesen hozzájuk amíg abban a bódéban vannak. Ez meg a másik, 4 kisnyuszi látszik, szinte a bódé ajtajába vannak, de hátra egyáltalán nem látok be, félek ott is van, vagy nemtudom, ott egy halott vagy ilyesmi, egyszer az egyik anyánk agyonnyomta a kölykeit:S Gondoltam rá hogy átteszem majd őket pár nap múlva (ha a ddig nem lesz semmi bajuk) az ellető ládába. szerintetek?
2012. aug. 6. 19:48
 5/15 anonim ***** válasza:
Ház igen ismerős az érzés :)de nyugi mert általában az anyanyulak ösztönből csinálják. Az hogy időközben vagy éppen szüléskor pár kis nyuszi meghal az ha lehet azt mondani akkor az természetes. Ha az etetőbe akarod áttenni őket az zárt vagy nem? Bár szerintem ne pakolgasd őket mert azzal csak összezavarod az anyanyuszit. :)
2012. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát az ellető láda zárt, de nyitható a teteje. Az előbb az egyik kimászott a ketrec másik végébe és apum visszatette, remélem nem lesz baj:S köszi mindent:)
2012. aug. 6. 20:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem hadjátok ott a kis nyuszikat, mert ha átköltöztetitek az anyanyúl lehet megzavarodik. Szívesen :D
2012. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Most meg kitépkedte a szőrét, de nem a kicsikhez rakta hanem a ketrec másik oldalára. Ez normális?
2012. aug. 7. 12:10
 9/15 anonim ***** válasza:
Honnan tépte ki a hasáról vagy máshonnan?
2012. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A hasáról, teljesen mintha a fészekhez kéne:S De a kicsik még élnek, mászni is tudnak, gondolom ha nem etetné őket majdnem két nap alatt kiszáradnának vagy valami nem?
2012. aug. 7. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!