Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pontosítás vadászgörényekkel...

Pontosítás vadászgörényekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat az a gondolat, hogy vadászgörényt tartsak, de néhány kérdésre nem találtam meg a választ:

1.) 15 évesen érdemes-e görit venni? Hisz 18-tól már azért többet van az ember a barátaival stb.

2.) első görinek valóban jobb egy fiú?

3.) meg kell várni az első "ivarzást" vagy ha betöltött a göri a 8 hónapot lehet vinni ivartalaníttatni? Amíg nem lesz ivarérett nem is büdös? (erős hímszagú?)

4.) Ha nem a leszorítást, hanem csak a grabancfogásos rázást alkalmazom nevelésnél az is ugyanolyan hatékony?

5.) Ha jól meg van nevelve a göri idegeneket se harap?

6.) Ismertek megbízható tenyésztőket (akik még tenyésztenek) akiket lehet kérdésekkel bombázni ?

7.) Ha ezeknek az állatoknak a természetével szeretnék megismerkedni természetes környezetben akkor érdemesebb egy "göri-találkozóra" mennem vagy a tapasztalatlanságom miatt jobb lenne egy kiállításra? egyszer simogattam görit, de a gazdája "lefogta", elvileg idegeneknek nem szabad a fejét simogatni)

8.) Mennyire igénylik a sétákat? (ebben a témában eléggé megoszlanak a vélemények)



2012. aug. 10. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:

1, 15 vagyok, most vettem meg az első görimet. :) szerintem érdemes, ha van időd/energiád a tanulás mellet :)

2, a fiút mondják jobbnak elsőnek ( mondjuk nekem lány van)

3, nekem az állatorvos azt mondta, hogy az első ivarzás előtt, olyan 6 hónaposan vihetem ivartalanítani

4, minden görinél más hatékony :) ki kell tapasztalni az adott görinél, hogy mit alkalmazz.

5, nem, ha megneveled nem harap idegeneket se

6, nem nagyon :S

7, szerintem egy találkozóra érdemes lenne elmenned.

8, ha egy héten 1-2x kiviszed, az elég lesz neki. de akkor viszont mehetsz utána, hogy jól elfáradjon :)

2012. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi! :)


közben eszembe jutott egy 9.) is:

Tengerimalaccal egy lakásban ugye nem lehet tartani? (akkor sem ha a malac másik szobában van becsukott ajtónál?)

2012. aug. 11. 00:39
 3/9 LeGrady ***** válasza:

Nekünk Kövér Ibolyától van görink, itt a weboldala: [link]


Ha a göri és a tengerimarac találkoznak, az nagy eséllyel a malacka utolsó napja, még ha játszásiból is. Kivételek persze vannak, de a kockázat magas. Nos, a bezárt ajtó nagyon hatékony tud lenni, viszon a görik gyorsak okosak és trükkösek is.

2012. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
első vagyok :) nekem kölyök vadászgöri volt olyan 3 hétig 2 deguval egy szobában, de nem is érdekelte :) megnézte őket, de nem csinált belőle nagy ügyet :)
2012. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első: azonnal válts állatorvost!ha valaki tavasszal vesz görit,akkor ő általában jövő tavasszal tüzel be,az első ivarzást mindenképp érdemes megvárni,de úgy 10 hónap körül érdemes ivartalanítani.

Tengerimalcokat természetesen bántja,főleg azok a görik,amelyek Kövér Ibolyától vannak:)

Egyébként meg: www.feketegabriella.hu

2012. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Természetesen nem akartam összeengedni a malikkal, csak, hogy mennyire zavaró mind a két félnek, ha érzik egymás szagát (ajtón keresztül :))

2012. aug. 12. 00:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocs ez most jutott eszembe ha elmegyek valahova pl, hétvégén akkor az rendben amíg a napi 4 óra foglalkozás megvan? Elnézést a pattogásomért, csak szeretnék az olvasáson kívül mást is megkérdezni és azért itt többen vagytok!
2012. aug. 12. 00:58
 8/9 anonim ***** válasza:
2 malacom van a görényem mellett és külön szobában vannak elhelyezve. Viszont mikor kint van a göri akkor oda tud menni a malacok ketrecéhez. Nagy érdeklődést nem mutat irántuk, csak megnézi, hogy ott vannak-e még aztán megy játszani. A malacok se foglalkoznak vele, simán heverésznek a rács mellett. Persze felügyelet nélkül nem engedem járkálni a görényt a malac ketrece előtt.
2012. aug. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1.)Ha úgy érzed,h képes vagy rá kellő figyelmet fordítani,a szüleid is beleegyeztek és pénzből sincs hiány akkor lehet,de ezért tudd,h 18 éves korod után is kell vele ugyan úgy foglalkoznod,egy göri nem 3 évig él.

2.)Általában azt mondják, h a hímek jobbak,én nősténnyel kezdtem,ha belegondolok lehet h tényleg kissé könnyebb mert nem kell így elsőre félni a túltüzeléstől,meg a hímek nem olyan hisztisek.

3.)Mindenképp érdemes megvárni az első ivarzást,minél később van ivartalanítva annál jobb,de ha a 10 hónapot elérte akkor már lehet ivartalaníttatni,de a 8 hónap se olyan nagy gond.Amíg még nem ivarérett addig csak egy sima bunda szaga van,ivarosan megváltozik,kicsit erősebb szaga lesz,főleg a hímnek,de ivartalanítással elmúlik.

4.)Minden görinél más használ,általában mind a 2 jó,csak az orr pöckölést ne használd!

5.)Érdemes más emberekhez is hozzászoktatni h ne csak téged ismerjen és nem lesz baj,akár a utcán is ha viszed sétálni(persze akkor már oltások kellenek) engedheted,h simogassák,vagy viszed göris talikra, h szocializálódjon.

6.)Ismerek tenyésztőket,de ide most nem szeretnék írni neveket,de mindenképp érdemes tenyésztőtől venni,náluk sokkal barátságosabbak és kézhez szoktatottak a görik és sokkal egészségesebbek.

7.)Mind a 2 jó,ha meg akarsz velük ismerkedni,de tudtommal kiállítás már csak novemberben lesz.

8.)Van amelyik göri többet szeret sétálni van amelyik egyáltalán nem szeret,ez is görifüggő,de hetente 1-2X lehet vinni,ha igényli akkor többször.


Ha van még kérdésed nyugodtan tedd fel,de szerintem regizz fel a www.feketegabriella.hu-ra,ott több görikhez értő göris van akikkel ismerkedhetsz.

2012. aug. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!