Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tapasztalt nyuszitartók toy...

Tapasztalt nyuszitartók toy nyuszival ill törpenyuszival kapcsolatban tudnátok néhány kérdésemre választ adni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy toy nyuszit, csak aggódom érte, nehogy valami betegséget elkapjon és aztán elpusztuljon rövid időn belül mert abba belebetegednék..

először is: van egy kiskutyánk(westie) aki nagyon szelíd meg aranyos, jól meglennének a nyúllal?

hallottam egy olyan kósza rémtörténetet is, hogyha megcsípi a nyuszit a szúnyog abba is belehalhat..ez igaz?

a nyuszikat szokták oltani, ha egyedül vannak?

illetve még anynit szeretnék megtudni, hogy fiú vagy lány nyuszit érdemesebb-e tartani annak aki nem tenyészteni akarja csak hobbyból tartja(melyik a kisebb és a szelidebb?)


2012. márc. 25. 12:41
 1/8 anonim válasza:

kutya jól meglehet a nyuszival, nekem a westie-nél sokkal nagyobb kutyám van és bírják egymást. bár valszeg a nyuszi kicsit félni fog a kutyustól elsőre, össze kell szoktatni őket. de ne hagyd őket felügyelet nélkül egyedül (úgy értem pl a nyuszit kiengedve)

aha lehet halálos a szúnyogcsípés, ezért oltani kell mindig tavasszal a nyuszit (akkor is ha egyedül van)

sztem a fiú nyuszi rámenősebb és/vagy dominánsabb, mindenképp a lány nyuszi a kisebb és szerintem szelídebb is. bár a lány nyuszikra ha egyedül vannak néha "rájön" az álvemhesség és akkor fészket épít stb és nagyon védelmezővé válik. aztán ha ez elmúlik megint nagyon barátságos lesz :)

2012. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ:) és még annyit szeretnék, hogy hivatalosan mennyi idős korban lehet elválasztani a kicsiket az anyjuktól? van egy állatkereskedés ahol több fajta törpenyuszit is árulnak és azt mondta az eladó, mikor a korukról érdeklődtem, hogy 3 hetesek...az nem nagyon fiatal?? vagy nyulaknál máshogy számítják? mert azt tudom h kutyáknál 2 hónaposnál fiatalabbat nem szabad elhozni.Érdemes kisállatkereskedésből nyuszit venni? vagy esetleg nagyobb a kockázata hogy gyengébbek és könnyebben megbetegednek?
2012. márc. 25. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
De igen még túl picik, legalább 6 hetes korukig várni kell, csak az állatkereskesésekbe sokszor bevisznek kisebb nyuszit is , meg ugye eladják mert többen megveszik mert cuki
2012. márc. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől vegyél,biztonságosabb.
2012. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként annak van nagyobb esélye,hogy foghibás nyuszit kapsz a kereskedésben.Akkor pedig viheted az orvoshoz vágatni a fogát elég sűrűn.
2012. márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2012. márc. 25. 17:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell mondanom, hogy toy fajtájú nyuszi nem létezik. Ez csak egy kitalált faj, valójában keverék-nyuszikról van szó, de ők egészségtelenebbek és nagyra megnőnek, leírásukkal ellentétben. Most az a divat az állatboltokban, hogy ilyen "toy" nyuszikat árulnak, de ne válassz olyat, hidd el, sok olyat ismerek aki befulladt ezzel. Válassz egy fajtiszta törpenyuszit, aki egészséges :)

A fiú kutyák vérmesebbek mint a szukák, de ha megszokja a nyuszit, nem lesz baj. Amíg meg nem szokják egymást ne hagyd őket kettesben! Felügyeld!

A fertőzött szúnyog csípése valóban halálos lehet, kapjon myxomatózis elleni oltást.

Ivarérett korukban lehet egy kis gond a bak nyuszikkal, de ivartalanítással megoldható. A lány nyuszikkal tapasztalatom szerint kevesebb a gond ivarérésnél, de törpenyusziknál nincs méretkülönbség. Ha jól neveled, szelíd lesz, függetlenül a nemétől.

Sok sikert! ;)

2012. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy 6-8 hetesen lehet eladni a nyuszikat. Ha tenyésztőtől veszel, biztos, hogy fajtiszta lesz és egészségesebb mint az állatkereskedésben kaphatóak.
2012. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!