Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyuszisok ti mennyi...

Törpe nyuszisok ti mennyi zöldséget/gyümölcsöt adtok?

Figyelt kérdés

nekem van egy 5hónapos törpe lógófülü nyuszim :)

Nem szoktam neki túl sok zöldet adni, ugy hallotam nem is szabad sokat,mert a gyümölcstől hizik.

Reggel -este kap tápot, széna mindig van előtte, én hetente 1x-2x adok neki a táp mellé egy fél újjnyi kevéske cékla darabot vagy paprikát vagy répát, ritkán napközben kap 1-2szál zellert,zöldségzöldet, vagy ha kint van füvet rágcsál a kertben. esetleg hetente 1x egy pici sárgadinnyét, barackot kap.

Sokat mozog, meg hát bent is szabadon van.

Így nem hízik el??:)

Ti miből mennyit és milyen gyakran adtok?


2012. aug. 14. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor bőven adok neki gyümölcsöt, zöldséget, valami mindig van előtte. Nem kell egy valamiből sok, csak amennyit éppen megeszik. Almát, répát nagyon szereti, abból naponta kap. Salátát csak alkalomadtán, azt bekapja egy negyed óra alatt.
2012. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ÉN többnyire répát, almát, uborkát, paprikát adok nekik. Reggelente kapnak egy kisebb darabot, vacsira meg nagyobbat, némi táppal.
2012. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ja értem...szóval kaphat az enyém is többet?? akár naponta is csak keveset??
2012. aug. 14. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Én minden nap adok neki négyfélét,mindegyikből vágok kis szeletet.
2012. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én minden nap adok nekik répát, vagy almát. Egy répát kettévágok a nyusziknak, az almát négy felé (vagy a méretétől függ). A lényeg az hogy fokozatosan növeld az adagot, hogy hozzászokjon a zöldhöz, mindig egy picivel többet.
2012. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!