Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi vagy patkány?

Nyuszi vagy patkány?

Figyelt kérdés

A tartásukról már mindent elolvastam, viszont még egyikkel sincs tapasztalatom. Melyik a szelídebb, "ölben maradósabb", szeretgethetőbb kisállat?

Előre is köszönöm a választ!



2012. aug. 15. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a patkány. Egyik ismerősömnél is vannak nyulak, de olyan büdös van... :$$ És a nyúl az nem is ragaszkodik hozzád, és nem szeret.. csak a kaját...
2012. aug. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sokak szerint a nyuszi aranyosabb, pedig egy patkány ugyanúgy lehet kedves állat. Egyébként a patkány - furcsa, de - nagyon intelligens is, kisebb trükkökre, nevére stb. meg lehet tanítani. Emellett kiváló úszó is, úgyhogy szükség esetén ki tudja magát menteni a vízből. A nyuszi igazából csak díszállat, a patkány viszont egy társ.
2012. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal a nyuszik nem igazán "ölbeállatok", az úgy elvan magában és kész, persze aranyos, de nem az a túl barátkozós típus.

Patkányom van, ő barátságos nagyon, szeret velem lenni, néha már zavaró is annyira levakarhatatlan.

Aki kevesebbet ér rá foglalkozni vele az tartson nyuszit. Aki ráérős az tartson patkányt. Szerintem.

2012. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Patkány. Mindkettővel volt tapasztalatom, és a patkányt találtam ragaszkodóbbnak, a nyúl nem mindig jött oda hozzám. Persze nem bántom a nyúltartókat sem. Intelligens a patesz, nevét, trükköket megtanul, kötelet mászik, úszni is tud. A hím állat lomhább, jámborabb, a nőstény fürgébb.
2012. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Nekem nyuszim van,így csak róla tudok beszélni.Aranyos,jön utánam,bújik,dugja hozzám a kis fejét...hát,nem tudom.Én szeretem őt!Nekem nem kéne helyette patkány.Ezt neked kell eldöntened!
2012. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Patkányt csak akkor ajánlom, ha van időd vele foglalkozni és sok HELYES információt gyűjtöttél be róla (pl.: ketrecben tartsd csak, de megfelelő méretűben, párban tartsd (egynemű párok), milyen alom való alá, stb.) Egyébként a pati okos, kedves, imádnivaló állat, de nem mondanám ölben megmaradósnak, mindig van mit felfedezni vagy valami elképzelhetetlen lyuk, ahol aludni lehet. Persze, patkánya válogatja, van, akit ki sem lehet cuppantani az öledből :)
2012. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindkettő okos állat. Sokat kell vele foglalkoznod, és meg kell tanulni a módját. Hozzáértő, odafigyelő gazdi kezében működnek csak jól.


Nekem nyali-nyulam van, és ha büdös kitakarítom, ha büdös disznó, akkor pedig nem hagyom rá, így jól megvagyunk.


A patkány, mint ragadozó egyszerűbben motiválható. És mivel a kutyához leginkább hasonló a működése, könnyebb megtanulni. Bár takarítani őt se árt...


De akármelyik lesz, mindenképp tenyésztőtől szerezd, és akkor segítenek az indulásnál. Az állat is szelídebb, egészségesebb, te is kevesebbet bénázol. :)

2012. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én a patkányra szavazok. Nekem van, 2 éves kislány, imádni való. Egyedül van, de nem tűnik magányosnak, Valóban sokat kell vele foglalkozni, de a nyuszival is. Azt írják néha haraphatnak, mert rosszul lát, és tudni kell hozzájuk érni, de az enyém soha nem harapott...szerintem nem is tudja magáról, hogy tud harapni...még fürdetésnél sem harap soha, pedig azt nem annyira szereti. Szerintem még fontos szempont lehet, hogy egy helyre piszkít a ketrecben, nem szana szét, mint a nyuszi. Vannak tengeri malackáim, ők is szana szerte, és ezért mostmár tudok különbséget tenni, hogy bár nem nagy dolog, de mégis sokat jelent :)

Mindent megeszik, és minden érdekli. Ezért egyet értek az előttem szólóval, hogy nem kimondottan ölben ülős, mert mindig sok dolga van, és menni kell, de azért lehet néha babusgatni. Jó választás! ( hozzá teszem nyuszival nincs tapasztalatom)

2012. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Antispecista ***** válasza:

Szia!


Szerintem a lenyeg, hogy orokbe fogadott legyen es ne vasarolt, hogy ne tamogasd az allatkereskedelmet. Az allatok nem arucikkek.

2012. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez van tervben, legyen akármelyikről szó :)
2012. aug. 19. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!