Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány éves koráig nő egy...

Hány éves koráig nő egy törpenyúl?

Figyelt kérdés

Az én nyuszim kb. 5 hónapos, már most elég nagy. Vajon fog még nőni?

Amúgy a tiétek is válogatós? Alig eszik meg pár zöldséget. Gyümölcsök közül meg szinte semelyiket nem eszi meg.

Ja, és még egy kérdés. Nekem fiú nyuszim van, ugye azokat is kiszokták ivartalanítani? Én megkérdeztem az itteni állatorvostól és azt mondata, hogy ez hülyeség.


2012. aug. 16. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tovább nőni, talán egy picit. Az enyémek nem válogatósak, de van amelyik nem eszik meg mindent, mondjuk nem kapnak sok félét, csak almát, répát, néha ubit,vagy egy-egy harapás banánt. Nem is kell nekik sokat adni,és mindíg fokozatosan kell az új fajtához szoktatni. És igen a fiúkat ivartalanítják. Ha bent tartod és nem ivartalanítod össze-vissza fog kakilni és pisilni mindenhova. De mindenképp olyan állatorvost keress aki ért a nyuszikhoz, és műtött már nyuszit. Ha már most hülyeségnek tartja a doki, akkor valószínűleg nincs is tapasztalata benne, és a nyusziknál más a műtét mint mondjuk egy kutyánál, és sokkal kockázatosabb is.
2012. aug. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1: Nem igaz, az én fiú nyuszim sincs ivartalanítva, mégsem pisil kakil összevissza, akkor sem ha kint van (na jó 1-2 bogyó előfordul). Ivartalanítás, megkértem a nagybátyám hogy kérje meg a megyei állatorvost (gondolná az ember ő csak ért hozzá), erre az kiröhögte és azt mondta hogy azt a bak nyulak elszokták intézni egymás között. Az enyém azt eszik amit kap, ha nem eszi meg éhen marad. Ha pedig ujjat adsz neki akkor keveset add és olyannal amit szeret. Például ha szereti a répát és almára akarod szoktatni akkor rakjál be neki répát és a répa közé pár szelet almát .
2012. aug. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém miután ivaros lett teljesen leszokott a szobatisztaságról, és mindenhová bogyózott. A bak nyulak bogyóval jelölik a területüket. Elhiszem hogy a tiéd nem, de a legtöbb igen.


[link]


[link]



[link]

2012. aug. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. aug. 17. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!