Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek csíkos mókust...

Szerintetek csíkos mókust lehet venni macska mellé?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy csíkos mókust, de hallottam hogy macska mellé nem lehet. Az én esetem azért is más, mert úgy lenne hogy a ketrec hátoldalán a falam lenne, a másik két oldalán pedig egy-egy szekrény. csak az eleje és a teteje nem lenne úgymond védtelen, de valahonnan levegőt is kell kapnia..

Amikor kiengedném a szobámba akkor, természetesen becsuknám az ajtót, hogy a cicám ne férjen hozzá. És a ketrec lenne olyan sűrűn kockázott, hogy ne férjen be a mancsa.. viszont az is lehetséges, hogy ha két lábra állna akkor az első két mancsát pont rátudná tenni a ketrecre (csak az első kettőt, mert nem a földön lenne, még az is lehet hogy nem érné el) na és akkor ha mondjuk egyszer csak hirtelen felteszi a két mancsát akkor annyira megtudná ijeszteni, hogy félelemben tartsa? mert azt meg nem szeretném, hogy ilyen depis legyen szegényke. :(



2012. aug. 21. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia. A csíkos mókus eléggé izgő-mozgó jószág. Egy macska megkattanna mellette. Hallaná ahogy izeg-mozog, a körme kapar a rácson, érezné a szagát etcetc. Szerintem őket nem lehet együtt tartani. Üdv. Józsi
2012. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nem ajánlanám

szegény móki már attól is depis lenne, hogy beszorítod a fal meg a szekrény közé...

2012. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Csak annyira tetszenek, úgy szeretnék egyet.. Nem lehetne sehogyan se megoldani? Szóval olyan helyre tenni, hogy ne érje el? Mondjuk ha ennyire esélytelen akkor nem fogok venni, mert azt meg tényleg nem szeretném, hogy rosszul érezze magát.

2012. aug. 21. 14:18
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy macska mellett egyáltalán nem jó ötlet ilyen állatot tartani. Bár egyébként sem értem miért akarnak az emberek otthon mókust tartani... valahogy nem egy szobába ketrecbe való állat. Nem is érzi jól magát. Főleg ha egy macska mászkálna a ketrecén. Mivel a macska képes ugye felmászni rá...
2012. aug. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De tudod, a mókusnak extra nagy ketrec kell! Én inkább a pincében tartanám, ahol hatalmas ketrecet tudnék neki készíteni!
2012. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Hát sajnos nincs pincénk.
2012. aug. 21. 16:02
 7/13 anonim ***** válasza:
úgy lehet max megoldani hogy a macsekot és a mókust külön helységben tartanád ahol sose látják egymást.pl a cicus lenne a nappaliban a mókus meg a szobádban vagy fordítva.tudom igazságtalan lenne hogy átköltözteted a cicát a nappaliba vagy a mókus lenne ott.
2012. aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a cicámmal alszok, meg ott van (általában) ahol én vagyok. De mondjuk, ha olvasok vagy valami mást csinálok és nem szeretném hogy a cicám bezavarjon akkor bezárom az ajtót és ilyenkor elmegy..tehát nem kezd el kaparászni meg ilyenek. És egy nap mondjuk 6-7 órát az én szobámban tölt. Szóval ez nem valami jó megoldás, sajnos. :((

Egyébként köszi, hogy írtál!

2012. aug. 21. 19:25
 9/13 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy a legtöbb kisemlőst lehet macska mellé, mármint itt olvasgattam, hogy mások is feltették ezt a kérdést, csak nem mókussal és azt a választ kapták, hogy igen... mondjuk hörcsög, tengerimalac, törpenyúl, görény --> ezek lehetnek macskával csak pont a csíkos mókus nem lehet?!
2012. aug. 24. 10:35
 10/13 anonim ***** válasza:

hát értelmes ember hörcsögöt sem tart macska mellett - mint ahogy fehér egeret sem pl


a tengerimalac, törpenyúl más tészta, azok azért nagyobb állatkák, és nincs is bennük az a félelem, hogy a macska vadászna rájuk


a görény meg nem rágcsáló, hanem ragadozó, és fáj a mája a macskára, meg is tudná védeni magát ellene, de nincs rá szüksége, mert a macska nem vadászna rá

2012. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!