Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy nyuszi...

Mennyibe kerül egy nyuszi tartása, ha egész évben tudok neki zöldet adni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:

hát, nem sokba. Attól függ, mit adsz neki enni. Ha zöldet, vagy szénát nem kell venni, akkor csak tápot kell neki megvenni. Esetleg leoltani, vagy ha veszel neki egyéb csemegét, de az nagyon drága. Adj neki zöldséget, répát és az negyedébe sem kerül, mint az állatkereskedésekben kapható különböző rágcsálnivaló.


Egy törpenyúltenyésztő

2009. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Attól függ,hol tartod.Nálunk a lakásban van a törpenyuszi így bizony elég sokba kerül, ha tisztán alkarod tartani,de nagyon élvezi a kényeztetést,ő már "családtag"-nak számít.Anyagilag is +1 fő.
2009. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ne csak zöldön éljen, nem hiba vannak a nyúltápok, amikben többféle vitamin van!
2009. júl. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15:12 vagyok, elfelejtettem valamit: ha akarsz állatot jól nevelni, akkor ne sajnáld tőle a pénzt. Készülj fel arra is, hogy ha megbetegszik, orvoshoz kell vinned, ami nem olcsó mulatság.
2009. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a kajája kerül sokban, azt meg lehet oldani kevésből is. Mivel nem a táp a fő tápláléka, azt ha megveszed sokáig elég. Szénát lehet kapni olcsóbban is.

Viszont!

A mienk rengetegbe került, pláne az elején. Oltások, megbetegedett mikor pici volt és a kár, amit okozott a rágcsálással... :) egy idő után már össze sem mertem számolni. :D De amúgy nem érdekelt. Imádtam és habár már több mint fél éve elment mind a mai napig nagyon, nagyon, nagyon hiányzik. :(

2009. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Helló


Két nyuszónk van, nem oltottuk be egyszer sem, három évesek. Szénát gyűjtünk be minden évben amikor az önkormányzat kaszáltat, tavaly is majdnem egy évre sikerült ( amúgy drága) ezen kívül vizet és TESCO-s vegyes nyuszimagot kapnak nyuszitáppal keverve ( szintén TESCO-s ) ez 500 alatt van és két hétig elég.

Kb. ennyi.

A gond csak azzal van, hogy szomszédra kell hagyni, ha elmegyünk egy hétre. Annál kevesebb ideig voltak már egyedül, sok víz és széna.

2009. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!