Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adnatok par tanacsot Degukkal...

Adnatok par tanacsot Degukkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ket hete vannak deguink, eddig sosem volt ragcsalo haziallatunk, ugyhogy kezdok vagyunk. MAr sok honlapot olvastam, angol, meg magyar honlapokat, forumokat (ilovedegu.hu, degutopia.co.uk meg hasonlok) de par gyakorlati kerdesre sehogysem talaltam meg valaszt.


1. szena mindig van elottuk...de a degujaka is mindig ott legyen, vagy csak bizonyos idopontokban? (reggeli-vacsora?)


2. Mar adtam nekik ezen a heten egy kis uborkat, cukkinit, retket, paprikat, rozsaszirmot; akkor legkozelebb mikor kaphatnak? es egy nap csak egyfajtat adjak vagy vegyesen? mert pl az egyik nem szereti az ubit, neki rozsaszirmot adtam. De osszesen ket szeletet kaptak max fejenkent, es egyiket egyik nap, masikat masik nap...ez igy jo?


3. lucernat, pitypangot milyen gyakran adhatok nekik? es mennyit? egy marekkal kettojuknek, vagy az sok? vagy esetleg keves egyszerre?


4. Mar beleugralnak a tenyerembe, meg ha kiveszem szaladgalnak a karomon, meg az olemben, de ha meg akarom simogatni, akkor mindig megijed es visszaszalad/ugrik a ketrecbe. pedig oldalrol kozelitem mindig a kezem hozzajuk. Ezt hogy valtoztassam meg? Mert folyamatosan a ketrecben vannak, de meg akarom oket tanitani, hogy ne feljenek tolem sosem. Azutan ki tudnam engedni oket a szobaba minden nap valamennyi idore. de addig nem merem, mert ha elszalad, akkor sosem fogom meg. Szoval valami tipp erre? Olvastam a pulcsiztatasrol, ki is probaltam mar parszor, de tok hidegen hagyja oket :/


5. Ha takaritom a ketrecet, akkor muszaj mindent lefertotleniteni, vagy eleg forro vizzel atmosni a dolgokat? (nem szeretnem vegyszerrel kezelni a cuccaikat, de ha az kell, akkor nem akarom, hogy bajuk legyen)


Koszi szepen ha valaki valaszol erre a sok kerdesre:) Csak azt szeretnem, hogy sokaig eljenek velunk a kis degucik:)



2012. aug. 23. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A deguk egésznap esznek, táp is legyen előttük, csak a márkával vigyázz, degufejet tesznek olyan kajára is, ami cukorbajt, fogtúlnövést meg bélgyulladást okoz.

Rost emésztésük van, azaz fű kell beléjük. A táp minőséget a rost tartalom mutatja.

Folyt. Köv.

2012. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fura hogy eszik nálad az ember zöldséget! Nálam csak a gaz fogy.


Ha széna, száraztáp után friss gazokra váltasz, fokozatosan kell, nehogy felfúvódjanak. 2 pitypang levél, másnap mindig dupla adag, ha hasmenés van széna diéta, és elölről.

A gazok között mindig legyen fű, és közé tehetsz pitypangot, lucernát. A zöld nasi kevésbé árt, mint egy rossz táp. De a fű lenne a főfogás.

Ha valami tiszta lesz a víztől, nem fertőtlenítjük, de ha büdi, ott a 20%-os ecetsav.

Milyen a pulcsid?

2012. aug. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Igyekszem sorra választ adni mindenre:


1) széna az naponta kell nekik, de abból is jó minőségű, vegyes. Nálam naponta 2x van etetés. Reggel-este. Így állandóan van előttük ennivaló. Ilyenkor cserélem a vizet is, akkor is, ha alig fogyott belőle. A degueledelből olyat érdemes venni, ami nem rágcsálóeleségen alapul, hanem kifejezetten deguknak készült. Pl: a Versele Laga


2) zöldséget én heti pár alkalommal (2x) adok, változó. Akkor sem mindegyik degumnak, mert kevés eszik zölséget. Nem igénylik annyira. Az uborkának magas a víztartalma, alacsony a kalóriatartalma és általában szeretik. Paprikából csak a csumáját szoktam felkínálni nekik, reteknek a levelét. A rózsaszirom akkor jó, ha saját kertből permetmentesen és szárítva kerül eléjük. A leveleit is imádják!


3) lucernát csak szárítva, nyugodtan adhatod a széna között, annál vegyesebb. A pitypang tiszta helyről szedve szintén jobban fogy szárítva, de nyersen is szeretik. Levele, virága, szára is nagy kedvenc. Ha csak fonnyadt az enyémet hozzá sem nyúlnak, csak ha friss vagy már teljesen megszáradt. Egy szűk marék elég kettőjüknek. Ami sok azt meg fogják hagyni, nem tömik tele magukat. A szárított lóheréért nagyon odavannak, a füvet frissen és szárítva is szeretik.


4) a szelídítés nagy türelemjáték. Ülj le a ketrechez és mondjuk az esti etetésnél eleinte a tenyeredből kínáld a magot. Közben egy-két simogatásra is lesz lehetőséged. Csak a hirtelen mozdulatokat kerüld, mert attól megijednek. Meglátod, hogy ha foglalkozol velük az nagyon megtérül. Nálam a legvadabb, legharapósabb degu, ma lerohan az emeletről, ha szólok neki és a tenyerembe ugorva várja az állvakargatást. Nem pulcsiztattam, habár az egy kicsit gyorsíthat a dolgokon, deguja válogatja, a legtöbbnek bejön, hiszen üreglakó állat.


5) Én is ecetet használok, de azt csak hideg vízzel szabad, mert gőz fejlődik, ami nem feltétlen káros, csak kellemtelen. A doki a szódabikarbónát is ajánlotta szagtalanításra, de ecettel együtt semlegesítik egymást, tehát hatástalan. Nekem is jobban bevált az ecet. Azt is mindig le kell a végén tiszta hideg vízzel öblíteni. Szerintem ez a legjobb és legtermészetesebb. Alomszagtalanítót is használtam régen, de allergiát okozott. :(

2012. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!