Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatással kapcsolatban...

Sétáltatással kapcsolatban adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Elég sok értelmes hozzászólást szoktam itt látni, így gondoltam, megkérdezem a véleményeteket. Felnőtt kan kutyám van, kertben tartjuk és területen belül a dominancia legkisebb jeleit sem mutatja, mindent első szóra megcsinál, megvárja amíg engedélyt adok neki, ajtónál is megáll, előreenged, tényleg szinte elég ránéznem és tudja mit akarok tőle, egy pisszenés, egy intés elég neki.

Viszont amikor sétálni megyünk...odafelé mindig húz, hiába állítom meg, fordulunk meg,maradok nyugodt, utána ugyanúgy csinálja. Sajnos mindig ugyanazon az útvonalon megyünk, így tudja hova fogunk menni, de ezt más okok miatt nem lehet kiküszöbölni.

Ha elengedem városon kívül, visszajön hozzám, sőt, ha lát más sétálókat megáll és rámnéz, mintegy kérdőn, hogy "most ugye oda kell mennem" vagy egyszerűen elmegy az útjukból és leül, megvár.

Mégis, amikor póráz van rajta, úgy érzem, nem figyel rám,nem veszi fel a kontaktust, csak megy a saját feje után. Kíváncsi lennék, mit ronthattam el. Sajnos az ő egészségi állapota már nem engedi a mindennapi sétát, így azt hiszem rajta már nem nagyon fogok változtatni (8 éves), de ha a jövőben lesz kutyám, nem szeretném ugyanezt a hibát elkövetni vele is.



2012. máj. 17. 16:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

a fordulgatós módszer a leghatásosabb, amikor húz gyorsan hátra arc és ezt sokszor kell gyakorolni..


én is probálgattam nem sikerült ez a módszer, aztán kiírtam ide,hogy tanácstalan vagyok ez ügyben és mondták,hogy lehet hogy hamar feladom és azért nem sikerül, így még egyszer megpróbáltam és nem adtam fel végül sikerült megcsinálni hogy nem állandóan húzott csak séta közbe néha néha de akkor is hátra arc, végül sikerült teljesen a húzásról leszoktatni,szóval kitartás!! :)

2012. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszi! próbáltuk a fordulgatósat és elég türelmes és kitartó vagyok, de nincs eredmény. persze a húzást nem úgy kell elképzelni, hogy rohan előttem én meg repülök utána (lány vagyok), hanem láb mellett jön, de nem laza pórázon, folyamatosan feszítenem kell. Hazafelé gyönyörűen jön mellettem. Csak valahogy amikor a póráz rajta van, nincs köztünk kontaktus, nem néz rám, nem is nagyon tudom magamra felhívni a figyelmet. És érzem, hogy ezt valahol én rontottam el (hiszen udvaron belül nincs ilyennel gond) csak nem tudom hol.
2012. máj. 17. 17:06
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne feszítsd a pórázt. Akárhányszor előreindul, rántsd vissza. Valószínűleg megszámlálhatatlanul sok kicsi rántás kell, mire felfogja az üzenet lényegét, de meglesz.

Azt is megpróbálhatod, hogy amint megfeszül a póráz, megbököd kicsit az oldalát a bordái mögött, hogy vegye már észre magát. Vagy egyszerűen csak megállsz, és addig nem indulsz tovább, amíg rád nem néz útmutatásért. A lényeg, hogy a póráz mindig legyen laza, mert feszes pórázon csak a testét irányítod, a fejét nem.

Rakhatsz rá haltit is, azzal a fejét fogod tudni irányítani, nem csak a nyakát.

Illetve nagyon fontos, hogy hogyan indultok el sétálni, szépen megvárja-e, amíg kimentek a kapun, vagy már ott harc van? Azt is el kell érni, hogy teljesen magától engedjen ki, illetve hogy ne kezdje el azonnal káoszkodni, amint kiléptek az utcára, szóval már a legelső lépéseknél fogd vissza, vagy akár vidd is vissza a kertbe, ha nagyon tombol. A lényeg, hogy tudasd vele, hogy csak a nyugalomért és a rád figyelésért cserébe mehet előre. Eleinte lehet, hogy háromnegyed óra lesz megtenni tíz métert, de aztán ez gyorsan javul, ha soha nem engedsz neki. Hiába nyolc éves, azért még felfogja a változást elég gyorsan :)

2012. máj. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Szerintem a te kutyád nem dominancia miatt csinálja. Hogy tanítottad sétálni? Lehet, hogy valami rossz szokás rögzült benne a kora miatt és azért húz. Vagy pedig nagyon energikus. Próbálhatod lefárasztani séta előtt. A kutyák pórázon magabiztosabbak, ez is lehet az ok.
2012. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
34%
Még valami: az nem jutott eszedbe, hogy kicsit sokar vársz tőle? Én még azt sem vártam el soha, hogy láb mellett jöjjön a kutya ha pórázon van mert nem tartom szükségesnek. Ha jön valaki, vagy forgalom van akkor egyszerűen rövidebbre fogom a pórázt. A tiéd meg ráadásul szépen jön melletted, csak éppen feszes a póráz. Tényleg nem olyan nagy gond. :)
2012. máj. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

hát én már 8 hetesen vittem el először sétálni hogy tudja mit és hogyan kell de akkor még csak rövid távra most már megtanítottam hogy jöjjön pórázzal a bicikli mellett és ne menjen a kerekek közé sőt ha csak sétálni viszem és nem futatni mint a biciklivel nyugodtam mehet póráz nélkül is a lábamnál jön max 1 métert megy előre aztán mindig vissza nézz hogy meg várjon-e vagy menjen


én ezt úgy értem mondom csak az utca feléig elvittem pici korában és nem rövid pórázon vezetem hanem mehetett mindent feltérképezet és ez kb 2 hónapos koráig ment aztán utána csak a lábam mellett jöhetett nem volt "nagypórázon"

és utána 6 hónapos kora körül próbáltam LASSAN bicikli mellett hozni ezt fokozatosan hozzá szokott így könnyen megtanulta a sétálást

2012. máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Azért tartom magam mellett, mert ha előreengedném, nem tudnám megtartani, ha hirtelen megindulna.(Kutya 40 kg fölött van, én 50 körül.) Amikor már kiérünk a városból, hosszabb pórázra engedem, ott már kicsit lenyugszik, jobban szagolgat.

Energikus, az biztos, pedig szegénykém kicsit sántít is régi sérülés miatt, de az utcán tele van energiával.

Indulással nincs gond, tudja, hogy meg kell nyugodni, addig nem indulunk, én megyek ki, ki is enged.

Ha nagyon húz, megrántom, rászólok, akkor egy kicsit visszább vesz, kicsit ilyen "jól van, csinálom, csak menjünk már".

Viszont nem néz/figyel rám. Legutóbb legalább 5 percet álltunk, mire felnézett rám. de az is inkább futó pillantás volt.

2012. máj. 17. 18:00
 8/27 A kérdező kommentje:

Amúgy pici kora óta vittem sétálni és próbáltam nagyon következetes lenni, főleg mert tudtam, hogy erősebb lesz nálam. Persze kicsiként laza pórázon jött körülöttem, aztán szépen áttértünk, hogy láb mellé jön, főleg ha jön valaki, vagy ha az út mellett megyünk. Sokat jártunk futni is, póráz nélkül gyönyörűen futott mellettem, de erről már le kellett mondanunk.

A bökdösés nem segít, ilyenkor fel sem veszi. Mondjuk máskor se nagyon. :)

2012. máj. 17. 18:13
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Próbáldd meg úgy,hogy amikor húz akkor visszahívod a lábad mellé leülteted és vársz 1-2percet amíg megnyugszik,azután elindultok ha megint húz megint megismételed ezt.Az én kutyámnál ez bevált és kb.1 hónap alatt megtanulta a szép láb melletti sétát.
2012. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezd húzni , akkor húzd meg a pórázt , és mond hogy nem szabad vagy állj.

Egy kutyának meg kell tanulni ezt is.

Mindig ezt gyakorold vele.Egy idő után talán leszokik!

De lehet, hogy várja hogy oda érjen.

Van ott más kutya akivel szokott ismerkedni?

Mert az én kutyám ezért szokott húzni!

Remélem tudtam segíteni!

2012. máj. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!