Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől lehet ennyire megijedve...

Mitől lehet ennyire megijedve a nyuszim?

Figyelt kérdés
Reggel, amikor felkeltem, kiengedtem, kijött, szaladgált, jókedvű volt. Aztán kimentem a szobából 5 percre kávét csinálni (addig bezártam a ketrecébe, mert ha nincs felügyelet mindig becsukom). Mikor visszajöttem, adtam neki reggelit, és azóta sem ette meg, nem csinál semmit, csak kuporog, mint amikor fél valamitől. Kivettem a ketrecből, akkor is csak ijedten bebújt a sarokba, és visszarohant a ketrecébe. Kb 2 hónapja is volt ilyen kétszer, először 3-4 órán át rettegett így, másnap pedig csak kb fél óráig csinálta ezt. Azóta nem volt ilyen, és most reggel 9 óta megint... Talán hall vagy érez valamit, amit mi nem tudunk érzékelni?? Biztos, hogy nem fáj semmije, tudom, milyen, amikor a hasa fáj, mert küzdöttünk már hasfájással és hasmenéssel régebben. Ez egyértelműen ijedtség és félelem, ami látszik rajta... De vajon mitől? Minden ugyanúgy zajlott itthon, mint bármikor máskor, semmi újdonság nem volt...

2012. aug. 24. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jött be az ablakon valami hangos zaj, vagy kutyaugatás? esetleg nem érezte rajtad más állat szagát? az én nyuszim akkor csinál ilyenek amikor érzi rajtam hogy kutyát simogattam, vagy ha kutyaugatást hall. Esetleg bármilyen más állat hangját hallhatta. de ilyenkor azt tanácsolom, hogy vedd fel tedd a melkasodra és ölelgesd egy kicsit meg halk kedves szavakkal mondd neki hogy semmi baj és nyugtatgasd. A mi nyuszink akkor szokott így félni még ha sütünk vagy főzünk valamit (főleg a sütőtől fél, vagy a melegtől vagy a szagoktól nem tudom).
2012. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mindig nyitva az ablak, egy nagy park mellett lakunk, ahol sokszor gyerekek játszanak, meg az emberek a kutyáikat sétáltatják, sőt az előző helyen ahol laktunk, a kertben volt egy kutya is, aki sokat ugatott, úgyhogy attól nem félhet. Más állat szagát meg nem érezheti rajtam, mert ki se tettem itthonról a lábamat. Szóval abszolút nem értem.

Meleg sem lehet, mert nincs meleg a szobában, megy a légkondi, és jégakkut is tettem be neki, és a füle is normális hőmérsékletű, nem forró :(

2012. aug. 24. 12:53
 3/6 A kérdező kommentje:
ja, és próbáltam már ölbe is venni, simogatni, beszélni hozzá, de elmegy vissza a helyére
2012. aug. 24. 12:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Ragadozó madár! A génjeikben van a hangja is.
2012. aug. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 emir72 ***** válasza:

Egyet kell értenem Agatha-val:

Biztosan valamilyen hang!


De lehet akár valamilyen ultrahangos riasztó is (Pl. egér- patkány- vagy nyestriasztó).

2012. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most már semmi baja a nyuszimnak. Aznap még egészen estig remegett és rettegett a sarokba bújva, sehogy sem lehetett vigasztalni. 8 körül már előjött, de rossz kedvű volt. Azért akkor már elrágcsálta a répát, amit reggel kapott. Éjszaka megette az összes kajáját, és azóta is kutya baja. El nem tudom, miért félhetett ennyire, még akkor is, ha kintről hallott valamit. Kb déltől be is volt csukva az ablak, mert ment a légkondi...
2012. aug. 27. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!