Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egyik degum egész délután...

Az egyik degum egész délután furcsán csipogott! Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódok érte, még nem hallottam tőle ezt a hangot :( Mióta ezt csinálja, egyszer volt csak hajlandó kijönni a csőből, akkor egészségesnek tűnt, de valami baja csak lehet. Elég gyakran, párpercenként, vagy percenként akár többször is egyet felcsippant, hangosan és élesen. Valamikor inkább hasonlít a társával való duruzsolásához, csak röviden, de valamikor teljesen éles, mintha megijedne. Közben mászkál a csőben, csak kijönni nem akar! (a kezemből sem kell neki az étel, inkább megijed tőle :( ) A társa nem reagál rá semmit.

2012. aug. 31. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor fáj neki valamije. Állatorvoshoz kell vinned.
2012. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
háát,jó lenne tudni hogy fiú,vagy lány degukról van szó :/
2012. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem rágja valamelyik végtagját,nálam volt olyan hogy rágta farkát valami oknál fogva :/ vagy ha ugyan olyan nemű mind 2,akkor lehet,bántja az egyik,vagy pározni akarna
2012. aug. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fiúnak mondták őket, ahonnan elhoztam, de nekem lányoknak tűnnek. Még kicsik, úgy 2 és fél hósak.


Amikor kijött a csőből, nem láttam rajta sérülést, egészségesnek tűnt, szépen csillogott a szőre, szeme, meg minden. Fogalmam sincs, mi a baja :(

2012. aug. 31. 21:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp sírás amit hallottál, és jó lenne, a nemüket biztosan meghatározni, mert az esemény erősen emlékeztet a tenyészhímek "Nincs szex!" sírására. (Ha rosszat álmodik, vagy madár van a ház fölött, akkor hamar megvigasztalódik.)

A lányok 8 hetesen lesznek ivarérettek 11 hetesen van másodszor ünnepnapjuk, de a fiú tesók 12 hetes korig még nem nagyfiúk. Ez pedig végtelen elkeserítő dolog lehet.



Ha fiú-lány tesókat kaptatok, mindenképp kell valamit tenni, mert ha egy ketrecben tartjátok őket, irtó gyorsan lesznek 15-en, és az anya deguk 2 év alatt belepusztulnak a rengeteg kölyökbe.

2012. szept. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 3 hónapos kislányok többnyire kibírják, ha egyszer befedezik őket, de nem tudnak elég nagyra nőni, mert a babákba bele nyomnak minden anyagot.

Legkésőbb szülés előtt külön kell választani őket, mert párzási ciklussal indul újra a szülés napján, és a második, harmadik szülésbe tuti belepusztul.

2012. szept. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is szokott néha ilyet csinálni a degum, ugyanilyen éles, sípoló hangon folyamatosan pittyeg, mintha félne valamitől.Én olyankor odamegyek hozzá, megsimogatom megnyugszik és abbahagyja. Az is lehet hogy csak megijedt valamitől.

Ha rendszeresen csinálja akkor figyelj rá, nehogy fájjon valamije.

2012. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Legvalószínűbb a párzásra való inger. Ilyen volt?

http://www.youtube.com/watch?v=-oC0p7bIyUM

Ő az én fiú degucim, párzás után adta ki ezt a hangot.

2012. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma már alig csinálta, csak néha-néha. A nemüket sürgősen ellenőrizni fogom, ha tényleg fiú-lány párost vettem, akkor szétszedem őket, mielőtt ivarérett lenne a fiú.


Egyébként nem pont olyan volt, mint a videón van, ennél egy kicsit magasabb hang, és nem így másodpercenként adta ki, hanem úgy percenként.

Ma mókuskerekezett is a társával, és továbbra is makk egészségesnek tűnik. Remélem akkor tényleg nem sérült meg valahol, csak megijedt, vagy valamit hiányolt.

2012. szept. 1. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!