Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért halhatott meg a hörcsögöm?

Miért halhatott meg a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Régebben csak a hörcsögöm volt.De most januárban kaptam egy kiskutyát,és nagyon sokat foglalkoztam vele.De közben a kis hörcsögöt elhanyagoltam.Alig voltam vele.Nagyon rossz és furcsa közérzete volt.Csak egy helyben állt és nézett ki rácson.Volt miikor már olyan komolyra fordult a dolog hogy aludt és felkeltettem mert remegett és hideg volt az egész teste.Na szóval azt szeretném megkérdezni,hogy halhatott meg az miatt mert nem foglalkoztam vele többet???
2009. júl. 28. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet hogy igényelte volna a figyelmet, a törődést de nem kapta meg :( És összeszedett valami bacit, vírust és mivel nem törődtél rendesen vele, belepusztult szegényke. Ha van állatod, foglalkozz vele, nem egy dísztárgy, amit ha megunsz, félrerakhatod!!!
2009. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már bocs, hpgy ezt írom, de ha láttad, hogy nem olyan mint régen, és tudtad, hogy azért van, mert nem foglalkozol vele eleget, akkor ezt miért hagytad??? Ha veszel egy állatot, akkor az a minimum, hgy törődsz vele!!!
2009. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A horcsogel foglalkozni kell nem csak diszallat
2009. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom törődtem vele ki is vettem játszottam is vele.Csak a kutya játszani akart vele és féltem hogy bántani fogja meg mondjuk idős is volt már a hörcsög.
2009. júl. 28. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Sia!

Nem biztos hogy a kevesebb törődés miatt halt meg.Ne emészd magad a multon,lehet sok oka az enyém attól halt meg h mákot adtunk neki, a szomszédunké viszont attól h a levegő nem volt neki megfelelő,vagy takarítás közben akármi bekerülhetett a terráriumába,akár a kutya is hordozhatott akármit.A hörcsögnek napi egy két simogatás is elég fontosabb h tiszta vize és olyan kajája legyen amit megeszik és nem káros rá.

2009. júl. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

sok oka lehet!

Gyakori gondozási hibák, a betegségek jelentős forrásai:


• túl kicsi, nem megfelelő hörcsöglak

• helytelen elhelyezés

• rossz táplálás, valamely tápanyag hiánya

• nem hörcsögnek való eledel

• huzat, nyirkosság, hideg, meleg

• stressz

• hőmérsékletingadozás

• kezeletlen sérülések

• a higiénia hiánya


Tünetek:


• sérülések, sebek

• bénulás

• szőrhullás

• bozontos, ragacsos szőrzet

• parazitafertőzöttség

• nedvedző hátsórész

• hasmenés, híg széklet

• váladékozó orr

• hörgő légzés, tüsszögés

• könnyező szemek

• mérgezésgyanú

• súlycsökkenés

• az állat viselkedésének megváltozása

2009. júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehetett bármitől nem ugatott a kölyök?
2009. júl. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
deee sokat:s
2009. júl. 31. 14:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Valószínűnek tartom, hogy depressziós lett. A depressziónak is ilyenek a tünetei. Ül, magába roskadva a sarokban, rengeteget alszik és a bundáját sem tisztogatja megfelelően. Kétféle képpen lehet megállapítani, hogy depressziós-e a höri. Tudományos kísérlet volt Amerikában (egyetlen állat sem vesztette életét a kísérlet sorozat alatt!!)!!!! Az egyik (sokak által elfogadottabb), ha berakod egy nagy, számára teljesen ismeretlen dobozba és megnézed mit csinál. Ha csak a doboz szélén mer szaladni, akkor valószín, hogy depressziós, az egészséges egyedek az egész dobozt, a közepét is fel akarják fedezni. A depressziósok, csak jó idő után teszik ezt. A második (lehet, hogy kicsit durvább, de biztosabb) megfigyelő mód, ha a csapba engedünk annyi vizet, hogy a hörcsög semmiképpen ne tudjon levegőt venni két lábon állva. Ha nem küzd az életéért, hagyja magát és elmerül, akkor depressziós a hörcsög. Ha egészséges felfújja a pofazacskóit és igyekszik kimenekülni. Amint látjuk, hogy a hörcsögünk merül, azonnal vegyük ki, de akkor is vegyük ki, ha ki akar menekülni. Amelyik hörcsög nincs hozzászokva a vízhez, az igencsak meg lesz rémülve amikor kivesszük, ezért figyeljünk rá nagyon!

Az utóbbi megfigyelést csak akkor végezzük el, ha tudunk a hörcsög iránt felelősséggel viseltetni!!!!!!


Üdv.: Nitta

2009. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!