Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha vadon élő erdei egérnek...

Ha vadon élő erdei egérnek földimogyorót adok, attól lehet baja?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle baja. A házi egérre az érvényes, hogy az olajos magvakat mérsékelni kell, legfeljebb heti 1-1 szemet kaphatnak. A vadon élő példányok kaphatnak mondjuk kettőt-hármat is egy héten, mert nekik jobban kell a túléléshez, fontos raktározás.
2012. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, de ne a sósat ad neki. A só egyik állatnak sem tesz jót.
2012. szept. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Hát arra a rendes natúr földimogyoróra gondoltam amit fel kell bontani. Találtam egy kolóniát, annyira édesek, az elmúlt napokban többször meglátogattam őket és nem is annyira félősek, persze tartják a távolságot, de nem futnak el:) Gondoltam legközelebb viszek nekik valamit, rendes rágcsáló eleséget meg nem akarok, mert ők még se háziasítottak, még a végén valami bajuk lenne tőle.
2012. szept. 11. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
A rágcsáló eleség nem csak a házban tartott állatoknak van, nem tér el a kettő biológiailag. Inkább annak nagyobb a kockázata, hogy nem ízlene nekik, nem találnák gusztusosnak a mostani friss kosztjuk mellett a táprudacskákat és szárított izéket. De magokat, pl. szotyi, mogyoró, dió adhatsz.
2012. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na ez tök jó, köszönöm:) Akkor segítek nekik raktározni télre. Vannak egy páran, biztos jól jön:)

Akkor lehet kapnak egy kis tápot is, aztán vagy megeszik vagy nem.

2012. szept. 12. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!