Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartásban tapaszt...

Tengerimalac tartásban tapasztaltak, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Tervezem,hogy veszek két malacot a közeljövőben.

Eleinte lányok szerettem volna,de beleszerettem két fiú malacba.

Az a gond,hogy korban is mások,illetve nem egy helyről vásárolnám meg őket.


Mennyire jönnének ki jól egymással? Olvastam,hogy esetleg bunyózhatnak,de akár még meg is kedvelhetik egymást.

Az állatkereskedésben azt mondták,hogy két lány a legjobb párosítás.

A véleményeteket várom :-)

Köszi!


2012. szept. 23. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy korban mások, az jó. A legjobb, ha több hónap különbség van köztük, de legalább fél év. Azt mondják, akkor van probléma két hím összeszoktatásánál, ha az egyik hím már érintkezett nősténnyel, mert akkor azt a másik hím valamiért nem fogadja el. De megpróbálhatod esetleg összeszoktatni őket, de először mindenképpen külön ketrecben kell elhelyezni a malacokat. A két ketrecet egymás mellé helyezve a rácsokon keresztül ismerkedhetnek egymással kezdetben néhány napig, aztán ha semmi ellenségeskedés nincsen rácson keresztül, akkor rakd ki őket a szobába, hogy ott hogy viselkednek egymással. Ha ott elfogadják egymást, nincs nagy harc, akkor se rakd utána őket rögtön egy ketrecbe, hanem jó pár napig még csak kint legyenek együtt, majd cserélgesd őket egymás ketrecében, azért, hogy a másik szagát megszokják. Sok sikert!
2012. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még, nekem két hímem van, ők egykorúak, igaz egy tenyésztőtől vettem őket egyszerre, és már ott is együtt voltak. De nagyon jól elvannak, soha semmi komoly összezördülésük nem volt. Persze néha kergetőzések, apróbb csipkelődések vannak, de ez nőstényeknél is előfordul. Szóval nem lehetetlen két hímet együtt tartani. De ha inkább biztosra akarsz menni, és nem akarsz bajlódni az összeszoktatással, és bevállalni azt, hogy nem fogják elfogadni egymást, és így emiatt esetleg meg kell válni az egyikőjüktől, vagy ezért sosem lehetnek egy ketrecben, akkor inkább válassz nőstényeket, velük könnyebb ilyen szempontból.
2012. szept. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy hímem van, de lesz még egy malacom. A verekedés elkerülése érdekében lányt veszek.
2012. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A verekedés elkerülésére az összeszoktatás van.

A fiú-lány párosítás a kismalacok sorozat gyártására valótechnika.

2012. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
noka99! Nehogy vegyél egy lányt! Folyamatosan vemhes lesz a nőstény malac, ami az életébe fog kerülni! A tengerimalacok nem szülhetnek állandóan! Nem olyanok, mint az egerek! Na és nem beszélve arról, hogy hova teszed a kis malacokat?? www.gemon.ro <-- ajánlom mindeki figyelmébe ennek az oldalnak az alapos áttanulmányozását!
2012. szept. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!