Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, hogy a Deguim...

Mismo kérdése:

Mit tegyek, hogy a Deguim kézhez szokjanak?

Figyelt kérdés

2 hete mondhatom magam Degu gazdinak, de az istenért se akarnak megszokni. Kipróbáltam már pár dolgot amit az interneten írtak erről, nem igazán működött.

Segítsetek!

Köszönöm! :)



2012. szept. 29. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Mond el, mit hogy csinálsz, meg hogy milyen a ketrec, (centikkel, meg ajtó elhelyezésekkel,) és akkor valószínűleg rájövünk hol a hiba!

2 órán belül a legfélősebb degu is magától kézbe mászik, valahol rendszerhiba van.

Ha pedig a szállítás miatt lennének sértődöttek, akkor az is max. 1 hét.

2012. szept. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi a baj velük? Félnek tőled, elbújnak? Vagy harapnak is?

Én tenyésztőtől hoztam a deguimat, és alapból szelídek voltak. A pulcsizás is bevált, nem tudom, te próbáltad-e. Eleinte nekem is kicsit félénkebben voltak, de azért a kezemtől nem féltek, csak a hangoktól. 2 hét után váltak nagyon eleven, rosszcsont degukká! (azóta alig lehet őket visszarakni a ketrecbe!)

Ha csak félnek, adj finomságokat a kezedből, beszélj hozzájuk halkan, stb. Előbb-utóbb megszokják, hogy Te gondozod őket, és hogy ne féljenek. Ha vadak, akkor nem tudok segíteni, mert nagyon macerás lenne a "szelídítés".

2012. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az egyik 1 éves őt egy gazdi ruházta át rám mert nyáron nem igazán tudtak vele törődni és egyedül volt kb mindig. Hozzá vettem rögtön az nap egy kisebb degut. Először beraktam a kezemet és szaglászták de ahogy megmozdítottam elrohantak. Utána olvastam, hogy adjuk neki jutalomfalatot(olyat ami nem található meg az etetőtálkájában) a diót láttam a legkedvezőbbnek egyszerűen imádják. Elfogadták tőlem ketrecen keresztül, aztán kinyitottam a ketrec ajtaját és a tenyerembe raktam egy kis dióbél darabot, nem akart belemászni a gtenyerembe csak próbálta közelebb húzni a diót. Beszélek hozzájuk minden nap igyekezek meg minden de nem igazán látom hatását.:/ a Kicsi a legbizalmatlanabb meglepő módon. :O

A ketrec nagy: 2 méter magas 50x70x50-es méretű. 4 szintje van és az ajtó a 3. szinten található. Rattanból készült a ketrec ráccsal van körültekerve/bevonva. Tele van fa ágakkal fürdőkáddal, homokkal, és a kedven futó karikájukkal.

Egyszerűen nem tudom, mi lehet a probléma. :(

2012. szept. 29. 11:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem meglepő, hogy a pici a félős, és a nagy a szelídebb. Ahogy öregszenek egyre okosabbak, kedvesebbek!

A kaja viszont nem elég motiváló egy fűevő állatnak.

Építs a kíváncsiságukra, és arra, hogy biztonságra vágynak.

Ha deguzol, legyél mindig nyugodt, kiegyensúlyozott, magabiztos. A szagokkal való barátkozással és a pulcsizással kéne próbálkoznod.

Felraktam az internetre, de itt tilos linkelnem. Keresd meg egyedül.


Emlékszek a ketrecre, sokáig hirdették. Sajnos kevés és kicsi rajta az ajtó. Ha nem jön magától a pocok, nem tudsz utána menni, és elkapni.


Vegyél fel egy fürdőköntöst, és húzz egy széket a ketrechez, ülj le elé, és tarts a bő ujját a kijárathoz.

Kéz iszonyos deguknál padlószőnyeg tartó papírcsövet, vagy fürdető homokos befőttes üveget is használhat a becsapdázáshoz, aztán ha megvannak, dugd őket a fürdőköpeny alá. Ha pulcsi alatt vannak, akkor lépj el a ketrectől, de hagyd őket alatta rohangászni vagy 20 percig. Utána pedig a visszapakolásnál, üljél még a széken addig amíg gyakorolják az utat pulcsid ujja, és a ketrec között.

Ha nagyon nem tudod kiszedni őket, és a közelünkben laksz, adok babadegu szagú papírcsövet, aminek nem nagyon tudnak ellenállni, meg megmutatom, hogy kell őket macerálni.


Minden degu szelíd, csak el kell nekik magyarázni! :D

Ha visszakeresel volt itt 2 irtó vad lánydegu. Most nálam vannak, 1. héttől bújnak, elfekszenek a tenyeremben. Most azt tanulják, hogy idegenekhez is kedvesek legyenek.

Szóval nyugi! Ők már szeretnének bújni, csak kommunikációs problémátok van!

2012. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja! A nagy a főnök, a kicsi csak az ő engedélyével fog kijönni. :D

Ha viszont csak a nagyot szeretgeted a félős féltékeny lesz, és balhézni fog! Szóval vadászd le a picit is, és ő is pulcsizzon mindennap! Csak meg kell győznöd, hogy nem eszel degut. :)

2012. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm a segítséget! :)
2012. szept. 29. 14:14
 7/10 A kérdező kommentje:
a pulcsi tényleg bevált :) most próbáltam ki!
2012. szept. 29. 14:58
 8/10 A kérdező kommentje:
furcsa, de a kicsit mászkált először be :O a nagy nem mert:) aztán amikor meglátta, hogy a kicsi bement, ő is bekukkantott:D
2012. szept. 29. 15:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Jujj, de jó, csak így tovább! Miden degu vágyik a szeretetre, melegségre. Ha törődsz velük és szereted őket, látod kenyérre vannak kenve! :)
2012. szept. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönööm a segítséget :))
2012. okt. 1. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!