Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszi tényleg büdös állat?...

Habert Ádám kérdése:

A nyuszi tényleg büdös állat? Még akkor is, ha van jó alma?

Figyelt kérdés

2012. szept. 29. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
igen szerintem az....én nem értem hogy egy nyulat akár milyen édes miért kell a lakásban tartani????persze ízlések és pofonok.de páromat nem olyan rég hívta át a szomszéd néni mert a hűtőjük nem ment.... az unokájának a szép szőrős nyula elrágta a vezetéket.hát mondanom se kell a nyuszika azóta a nyúl ólba éli világát a tengeri malaccal együtt:)
2012. szept. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem ez nem igaz! A fiú nyuszik miután ivarérettek leszen egy kicsit büdösebbek lesznek de ha hetente kitakarítod akkor nem lesz semmi baj :) Nekem lány nyuszim van és volt olyan h 3 hét után takarítottam és egyáltalán nem volt még büdös. De szerintem ez az alom minőségétől is függ. Mi préselt faforgácsot szoktunk venni és az tényleg jó. Küldök egy linket h milyen is a ez a fajta alom :) [link] (bocsi nem találtam jobb képet :( )
2012. szept. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kan nyulak pisijének van olyan kicsit büdös szaga. De ha rendesen cseréled az almot, akkor nem gond. A lány nyulak meg egyáltalán nem büdösek:D

De amúgy tényleg ha nyulat lakásba szeretnél, akkor figyelni kell nagyon, hogy a vezetékeket ne rágja el. Mi megtudtuk oldani, hogy amikor itthon voltunk akkor engedtük be a szobába, mert tudtunk figyelni rá. Amíg nem voltunk itthon a addig az előszobában meg a konyhában volt, ahol nem tudott semmilyen vezetéket elharapni mert olyan helyen voltak. Ja és amúgy ha van tapétátok akkor vigyázzatok mert nálunk lerágcsálta a tapétát:DDD

2012. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha van jó gazdija, aki kitakarítja a WC-jét, akkor nem büdös az ivaros baknyuszi se. :) De azért a fapellet elég hasznos dolog. És persze a törpe nyuszit sokkal könnyebb tisztán tartani, mint egy óriást.
2012. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha forgácsot használ valaki alomnak, akkor picit, de a fapellet nagyon jó, teljesen megköti a szagokat:). Szóval fapelletnél egyáltalán nem büdös, már ha rendesen takarítják.
2012. szept. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És mikoronként kell takarìtani?
2012. szept. 29. 21:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi naponta takaritjuk a wcjét, és néha még ugyis elkezd büdös lenni.
2012. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha jó almot használsz, hetente is elég sztem!
2012. szept. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem fiú nyuszim van, ivartalanítva, és fapelletet használok alomnak, azt is csak a wc-jében. K hetente 1x takarítom, és egyáltalán nem büdös, még most sem, hogy egész nap csukva van az ablak. Egy szobában alszunk vele, de büdös csak akkor ovlt, amikor ivarérett lett, de a műtét után az is megszűnt
2012. okt. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

1 válaszoló! A nyúl nem büdös ha tisztán van tartva! Nem kell őket fürdetni, de az ürüléket ,vizeletet nem árt pár naponta cserélni. Egy fiú nyuszi miután ivarérett a vizeletet szagosabb ezért kell hamar takarítani. Magában a nyúl egyáltalán nem büdös állat ,napjának legtöbb részét tisztálkodással töltik,az én nyuszimnak széna illata van és nem büdi,de ismerek olyan nyulat aki szinte minden nap fürdetve van az már büdös,a sok víztől már konkrétan rohad a bundája...

Az pedig ,hogy szét rágta a hűtő zsinórt a nyúl,és te úgy állítod be mint ha ő lenne a hibás. A nyulaknak és más rágcsálóknak ugyanis a metszőfoguk folyamatos nővésben van és ezért muszály rágniuk,ez ösztön. A gazdája a hibás aki felügyelet nélkül hagyja mikor ez a kisállat az ő felelősége. Néhány nyulat pedig pont hogy jobb lakásban tartani mint kertben ,mert ott kevesebb a rá veszélyes dolog. Nekem volt egy nyuszim a Fáncsi de mindenki azt mondta hogy nyúlnak nem való a panel mert ott meghal mert nem bírja a meleget. Így hát Fáncsit felvittük a nagyszüleimhez vidékre ahol kert is van. Ott volt neki egy ketrece és nap közben kirakták a kertbe. A nyuszó pár hónap után elpusztult mert egy darázs beleszált a fülébe és ott csípte meg. Ezen kívül még pók csípéseket is találtak a testén. Sokat sírtam utána és mostanra lett egy új barátom egy másik nyuszi,egy oroszlánfejű törpenyúl. Már elég régóta van nálunk,és még most is vígan és egészségesen éli napjait. Igen ő is sok zsinórt szétrágott ,többek közt a tv t , a hajszárítót az I Pad em zsinorját, illetve a vezetékeket engem néha megcsapott az áram és még a tv távirányítoról is lerágta a gombokat. Igen azt mondjátok milyen hülye nyúl,na és ?? Érte senki se aggódik hogy őt nem e rázta e meg az áram ha??! És utólag tudom én vagyok a hibás,miért nem figyeltem rá! Miért hagytam egyedül abban a nyomorult szobában neki is lehetett volna baja,mondjuk hogy agyon rázza az áram. Mért nem foglalkoztam vele! Ez a kisnyúl az én felelőségem, ha szétrág valamit az az én bűnök ,mért hagytam egyedül. Felelőtlen voltam az én hibám ! Azóta megtanultam a leckét,már soha többé nem hagyom őt egyedül!

2014. júl. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!