Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudom miért nem szeret a...

Nem tudom miért nem szeret a nyuszim. Valakinek tapasztalata e téren?

Figyelt kérdés

Vettem egy kis törpe nyuszit, de nem igazán akar velem megbarátkozni.. Amikor almát eszek jön és mászik, bújik, de ha nincs a kezembe semmi akkor nem engedi hogy hozzá érjek..

Nem tudom hogyan lehetne jobban kézhez szoktatni, a tenyésztő azt mondta hogy etessem kézből és megszokja az új gazdiját.. de nem igazán látok haladást:D

Nagyjából 4 hónapos a nyuszika..


2012. okt. 1. 18:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egy zsákmányállattól 4 hét alatt ne várj többet. Hónapok kellenek míg teljesen szelíd lesz
2012. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet hogy a példánya válogatja, ahogy az emberek is különbözőek vagy éppen a kutyák van aki barátkozósabb, van amelyik agresszív stb.. A macskákról is azért terjedt el az az általános sztereotipia a nem kedvelőik között hogy haszonállat, csak magával foglalkozik mert valóban vannak olyan példányok köztük akik megmaradtak ösztönlénynek és nem alakít ki olyan érzelmi kapcsolatot gazdájával mint egy kutya.


Tehát lehet van barátkozós nyuszi és magának való nyuszi is.

Egy dolog biztos a kutya a leginkább emberszerető állat ha valaki kutyust vesz vagy befogad abban nem fog csalódni.

2012. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem ha haszonállatként viselkedik egy állat (magyarul csak eszik,szarik, a többire tojik nagy ívben) akkor miért tartjuk kis kedvencként?
2012. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!