Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kosorrúaknál egyenként is...

A kosorrúaknál egyenként is leereszedhetnek a fülek? Illetve a kicsik is kajlák maradnak, ha a bak nyúl az? Valami genetikai szépséghiba is állhat a bak nyúl fül helyzete mögött?

Figyelt kérdés
Van egy fajtiszta törpe kosorrú anyanyulam, illetve egy (elvileg) fajtiszta törpe kosorrú baknyulam. A bak nyul azonban kajla. Jelenleg egy 10 hetes picink van aki, kajla, illetve az apróságok (6 hetesek) is "kajlulnak".

#kosorrú #kajla fül
2012. okt. 2. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még lekonyulhatnak.

Amikor az enyémet megvettem,akkor volt 10 hetes,az egyik füle lelógott,a másik nem.Érdekesen nézett ki,de nagyon megszerettem már az első percben.:) Akkor mondta a tenyésztő,hogy az övé is le fog konyulni,csak még kell neki egy kis idő.

Hazahoztam,másnap reggelre már jobban meg volt törve a fülecskéje.Két nap múlva már "normálisan" lógott neki.

Emlékszem,mondta a tenyésztő,hogy simogatással rá lehet a konyulásra segíteni.Én nem mertem,mert féltem,hogy fájna neki.

2012. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van származási lapod a bak nyúlhoz?

Gondolom nincs. Csak reménykedhetsz, hogy nem keverék a bak nyuszid, mert akkor most lehoztál tőlük jó eséllyel egy hibás fogállású almot, ha ez így van, akár életük végéig vágatni kell a fogaikat, amik különböző időpontokban jelentkezhetnek náluk.


Miért szaporítasz? :(

2012. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hú,tényleg.Alexandrának igaza van!A fogakra nem is gondoltam.Elfelejtettem.:( Pedig a nyusziknál nagyon fontos!
2012. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tenyésztőtől vettem a bak nyulat, papírja nincs. De egy másik tenyésztő megnézte a fogait és azt mondta fajtiszta.

Simogatni mi is szoktuk a füleiket és néha pár percre úgyis marad. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, reméljük, majd lekonyulnak azok a fülek, ha meg nem, így is édesek.

2012. okt. 3. 12:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Megnézte a fogait és fajtiszta?

Bocs, de téged átvágtak. Nem fogra megy (és egyébként sem fajtiszta, hanem fajtatiszta). Az az ember, aki pedig származási lap nélkül ad el nyuszit, nem tenyésztő, hanem szaporító. Pont úgy, mint te :(

2012. okt. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Téged átvágtak,mert egy igazi tenyésztő származási lap nélkül nem ad el nyuszit!
2012. okt. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!