Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most akkor beoltassam a...

Most akkor beoltassam a nyuszimat?

Figyelt kérdés
Október 20.-án hozhatom el az akkor 5 hetes nyuszimat. Akitől megveszem azt mondja hogy nem kell beoltani, mivel télen nincsenek szúnyogok. Akkor ne oltassam be? Benti nyuszi szóval még kevesebb lesz a kockázat. Mi a véleményetek?

2012. szept. 30. 18:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%

bocsi, nem értek a nyuszikhoz, de nekik nem kell 8 hetes korukig az anyjuk mellett lenni?

én beoltatnám, biztos ami biztos.

2012. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

nekemis ezt mondta az állatorvos, hogy télen nem kell, bár az én nyuszim már 2x is volt oltva, ugye 1x alap oltás, utána rá 3-4hétre az emlékeztető.

De én azt mondom menj biztosra, ne kockáztass! És akkor nem kell rettegnek hogy szegényt megcsípi valami és meghal, jobb a biztonság! :)

Emlékszem míg az enyémet nem oltattam nagyon féltettem, most hogy bevan már simán kirakom a kertbe :)

2012. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én sosem oltattam egyik benti nyuszimat sem, elvileg kéne, de nem muszáj.
2012. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Legfeljebb kínok közt pár hét alatt szép lassan szenvedve megdöglik. De amúgy a kérdezőnek válaszolva szerintem télre nem feltétlenül kell, bár nem tudom okt 20. körül szoktak-e még lenni szúnyogok
2012. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A nyuszit nem csak szúnyog ellen kell beoltani! A nyulak vírus okozta vérzéses betegsége, az RHD is elpusztítja a nyuszkót, amit még pl. a ruhádon, cipődön Te is bevihetsz a lakásba. Sztem beszéld meg az állatorvossal, hogy ő mit ajánl. Én azért biztos ami biztos beoltatnám a kombinált vakcinával (először két oltás kell).
2012. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Egyébként már az öt hetes nyulat is lehet oltani.
2012. okt. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hat hetes korig kell az anyjával lennie, de szerintem semmi baja nem lesz attól ha öt hetesen viszik el, addigra rendesen esznek, és nem szopiznak általában. Az első oltást olyan 8 hetesen kell kapnia, de ha elválasszák az anyjától, akkor lehet előbb is.Télre nem muszáj beoltani, mert tényleg nincs szúnyog, főleg ha nincs a közelben más nyuszi, de ha biztosra akarsz menni, inkább legyen oltva:)
2012. okt. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat szerintem télre nem lesz beoltva mert elég drága mulatság...
2012. okt. 1. 16:06
 9/21 anonim ***** válasza:
3500 ft egy kombinált oltás
2012. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
igen utána 4 héttel később még egyszer ugyan ennyi...
2012. okt. 1. 18:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!