Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tanítsam meg a tengerim...

Hogyan tanítsam meg a tengerimalacomat, hogy használja az önitatót?

Figyelt kérdés

Tegnap került hozzám egy kis tengerimalac.

Nagyon félős,ha benyúlok a ketrecébe,hogy enni adjak neki,fejveszte elrohan. Kb. mennyi idő mire megszokja az új helyzetet,és engem?


Vettem neki önitatót,de nem használja (szerintem a kereskedésben nem is volt nekik ilyen). Hogyan szoktassam hozzá?


Illetve még annyi,hogy mivel ennyire ijedős még,ezért eleinte ne is próbálkozzak azzal,hogy kiveszem és az ölembe veszem?


2012. okt. 3. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Pár nap alatt megszokja az új helyet, téged is, csak beszélj hozzá sokat. Ha megfogod, soha ne felülről közelíts, mert zsákmányállat és ettől fél!

Itt egy leírás, hogy hogy szoktasd magadhoz és hogyan fogd meg:

[link]


És így szoktasd rá az önitatóra szoktatás (az uborka legtöbbször beválik):

[link]


Ezen a honlapon szinte mindent megtalálsz a malacokról, és a fóruma is jó!

2012. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A tegnaphoz képest azért ma már figyelhető javulás,de nem bízom el magam.

Tegnap riadtan ült egész délután a ketrec sarkában,ha betettem neki az ételt,akkor nem volt hajlandó megenni,csak akkor,ha már nem tartózkodtam a közelben.Az üres tálkából tudtam,hogy eszik azért.


Ma folyamatosan beszéltem hozzá,elmeséltem neki,hogy éppen mit csinálok,milyen napom volt meg ilyesmi :-D :-D

Sokat hallotta ma a hangomat,de természetesen nem hagyom abba,fontos,hogy hozzászokjon a hangomhoz.


Most etettem meg,és már a jelenlétemben is evett,sőt akkor is bátran odajött a tálkához,amikor én a ketrec mellett ültem,és beszéltem hozzá.


Nemrég pedig az egyik sarokban,becsukott szemmel szundított,mintha kicsit ki is nyújtózkodott volna.


Szóval most örülök,mert érzem,hogy lassan,de azért haladunk affelé,hogy jó barátok legyünk.


Jah,de tervezem,hogy szerzek mellé egy társat...

2012. okt. 3. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól értem az írásodból, nincsen háza. Szerintem elég fontos lenne neki egy házikó, szeretnek benne lenni időnként.
2012. okt. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!