Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A barátnőm csincsillája már 5...

A barátnőm csincsillája már 5 éves, de még soha nem evett szénát! Hogy lehet, hogy még sincs semmi baja?!

Figyelt kérdés
Nekem nincs csincsillám, de olvastam róluk, illetve állatorvos is mondta, hogy a széna náluk is elengedhetetlen táplálék! Nem azért nem evett a barátnőm csincsillája soha szénát, mert a lány nem adott neki, hanem azért, mert egyszerűen nem eszi meg. Ott heverhet a széna előtte napokig, de egy szálat sem eszik meg belőle soha. Így már nem is próbálkozik vele, de a csincsilla 5 éve nála van már! Illetve a másik gond az, hogy semmi mást nem hajlandó megenni a csincsillája, csak és kizárólag a tápot, illetve a nasinak szánt borsószirmot! Semmi mást! Néha pitypanglevelet hajlandó enni, de az is 3 napig hever előtte, mire eszik belőle. Ez vajon miért van, mert engem nagyon érdekel! És hogy lehet, hogy ez az állat még mindig él, úgyértem az állatorvos is mondta, hogy kész csoda ilyen táplálkozás mellett. De az állat nem hajlandó évek óta semmi mást enni, csak tápot. Volt egy társa, de egy évvel ezelőtt elpusztult. Hoztak neki másik társat, de minden próbálkozás ellenére nem fogadta el, így egyedül van már egy éve. Azt is tudom, hogy elvileg társfüggők, de ez az állatka valamiért egyedül jobban elvan, más csincsillát az elpusztult társa után elutasít. Szerintetek miért ilyen? Amikor volt mellette társ, akkor sem volt hajlandó mást enni (és a társa sem), csak a tápot és a borsószirmot!
2012. okt. 3. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

különc

végül is nem lehet mindenki egyforma

2012. okt. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a tiszta gyepszénát nevezik jóminőségűnek, és ezért ezt szokták zacskózni. De a rágcsálók a vegyes, gazos, széleslevelű szénák ízét szeretik. Ehhez meg saját szedés úján lehet csak hozzájutni, illetve bálában, ami persze túl sok...

Azért sokhelyen hozzá lehet jutni, de nem boltban, hanem fórumokon, tenyésztőknél...


Sajnos a nem szénázás másik oka lehet az is, hogy már nincs mivel megennie, mert túlnőttek a szájában a hátsófogak. És vannak nem szénázós csinikre szabott tápok.

A rágcsamentők honlapjára most felkerült egy csomó friss, és profi anyag a csinikről, a fogaikról, meg az etetésről.

2012. okt. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, legfőképp neked utolsó válaszoló! Megfogom nézni a honlapot, nem is tudtam h vannak olyan tápok, amik nemszénázós csiniknek valók! köszi
2012. okt. 4. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!