Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a tengerimalacom...

Mit csináljak a tengerimalacommal? Már igy marad?

Figyelt kérdés
Legalább 6 hónapja nálam van egy nőstény tengerimalac. Első perctől kezdve nem lehetett megfogni,szinte sarokba kellett szoritani,hogy nagy nehezen ki lehessen venni,semmi nem használt,nem szelidült,mihelyt a hátához ér valami elugrik,elrohan,csattogtatja a fogát,szó szerint idegbeteg módjára viselkedik! Már mindig ilyen marad? Nekem régen voltak malacaim,de ilyen viselkedést egyiknél se tapasztaltam...
2012. okt. 4. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Legyél vele nagyon türelmes. Rakj a kezedbe egy kis répát és hagyd, hogy a kezedből vegye el. Ne erőszakoskodj vele mert attól még jobban félni fog. A kezed sokat legyen bent a biztonságot nyújtó ketrecében, hogy szokja a közelséget. Kíváncsi lesz egy idő után magától fog oda menni akkor óvatosan próbáld meg megfogni, ha nem akkor próbálkozz tovább. Ha sikerül megfogni akkor simogasd sokat, adj neki rágcsát, hogy érezze biztonságban van.
2012. okt. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ezeket már végigcsináltuk...Simán elveszi a kezemből a kaját,sőt,sokszor a nyitott tenyerembe belefekszik,de mihelyt érzi,hogy meg akarom fogni,fejvesztve rohan és kocogtatja a fogát. Nem értem,miért ilyen. Van egy másik malac,az nem ilyen,az is próbál szaladni,de ő nem minden áron,picit odébb fut,de ott már meg tudom fogni,nincs vele gont. A másik meg mintha az életéért küzdene...Nagyon kiábránditó.
2012. okt. 4. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:

A malacok amúgy se szeretik, ha felülről közelít hozzájuk bármi, mert zsákmányállatok. Sokat beszélj hozzájuk, akkor is, mikor eteted, és akkor is, mikor meg akarod fogni.

Szerintem örülne egy társnak!

2012. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van társa,már irtam.
2012. okt. 4. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!