Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl vagy inkább tengerimalac?

Nyúl vagy inkább tengerimalac?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb a szobában tartani és miért? :) véleményekre vagyok kíváncsi :)
2012. okt. 5. 11:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nekem tengerimalacom van. Nem is kellett szobatisztaságra nevelnem soha nem csinált oda a szőnyegre mindig vissza ment a helyére mert a ketrec a földön van. Este sem zavar adok neki enni és reggelig szépen elvan.

Nyuszim is volt (nőstény nyuszi) minden nap 2x takarítottam ki és mégis büdös volt. :( A malackát elég egy héten 2-3x takarítani.

2012. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Van tapasztalatom mind a kettővel. Valóban jó választás a tengerimalac, és a nyuszi is.

Egyet értek azzal a hozzászólóval, hogy a mali igen is, tud kontaktust teremteni az emberekkel, vannak kimondottan értelmes példányok is - ha odafigyelsz rá, szereted, tiszteled, kommunikálsz vele, felfedezhető az ő kis világa. Egyáltalán nem csak úgy "van". Aki ezt állítja, vagy nem vette a fáradságot a mali megismerésére, szelídítésére, vagy kifogott egy problémásabb példányt.

Sajnos sok a beltenyészetben született, vagy túltenyésztett egyed, ahogy a kutyáknál is - ha belegondolunk, a sok kis törpepincsi sem észkombájn.

Ha odafigyelve választod ki a kedvencet, meg lehet érezni, hogy melyik értelmes. Nem csak a szín alapján érdemes dönteni. Az okos coci beszélget, kommunikál az emberrel. A néma, aluszékony, közönbös malacka vagy beteg, vagy depressziós.

Ha megfelelően tartod, akkor nem lesz hangoskodó, visítós a coci. Csak mindig legyen mellette széna - ez az alap.

Az enyém csak reggel, mikor kelünk, akkor uízik, és este kilenc körül is virgoncabb. Napközben alig van hangja, inkább elégedetten makog, motyog, de ez nem bántó, kedves, halk hang.

Este kirakom a ketrecét a másik szobába, így, ha mocorog, senkit sem zavar. Éjszaka mindenképpen érdemes kirakni őkelmét, hacsak nem vagy mélyalvó.

Ha foglalkozol vele, szereted, helyesen táplálod, akkor nem hiszem, hogy nappal hangos, kiállhatatlan lesz.


Volt gyerekkoromban nyulam is, nem is egy - ő is aranyos, kb. általánosságban a tengerimalachoz hasonlóan kommunikál - az enyémek szinte némák voltak, az egyik néha röfögött egy kicsit. Hátránya, hogy a malival ellentétben igencsak megnő (kivéve, ha törpenyúl, de ez sem épp kicsi), nagyobb ketrec kell, nagyobb beruházás.

Jobban ki tud szökni, mint a malacka.


Szóval - ha lehet választani, inkább a tengerimalacra voksolok, mert tündéri, kis igényű, szeretni való állatka, olcsónak mondható a tartása, ez is egy szempont.

Érdemes maliból, és a nyusziból is nőstényt választani, ha kényes az orrod, a hímek büdösebbet pisilnek. De ha megfelelően cseréled az almot, nem lesz gond a szagokkal. A kakinak egyáltalán nincs szaga, mindkettő ún. koprofág állat, megeszi a székletének egy részét, mert tele van tápanyaggal.

Remélem, tudtam segíteni!


érdemes ezt az oldalt kitanulmányozni, sok hasznos info van rajta:

[link]

2012. okt. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Pardon, ez a helyes link:

[link]

2012. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Én csak a nyúlról tudok mivel nekem nyuszim van erről írok néhány dolgot. Először is be kell szerezned egy legalább 1 méter hosszú ketrecet. Kell neki még széna,táp,pellet,önitató,tál,wc,játék,szénatartó. Kell neki félévente oltás. És ez az elején elég kölcséges. Kb. 60 ezer Ft ez az elején. Ha nyúl mellett döntesz mindenképpen tenyésztőnél vegyél nyuszit aki származási lapot is ad a nyuszidhoz és ami nagyon fontos tápot is. Ugyanis, ha új féle tápot kap abba a pici de még felnőtt nyúl szervezete nagyon rosszul reagál és ált. ilyenkor a nyuszik meghalnak. Egy tenyésztőnél egy nyuszi kb. 10 ezer Ft. Ha nem tenyésztőnél veszel nyuszit nagy a valószínüsége, hogy valamilyen betegsége vagy genetikai hibája van. Az igaz, hogy nagyon barátságos lehet a nyuszi de benne van a pakliban, hogy ivarosodás után agresszív lesz, nem kedveli az embereket. És még a simogatást sem tűri. Az elején minden nap legalább 2 órát foglalkozni kell vele. És az sem biztos, hogy szobatiszta lesz. Írjál nekem nyugodtan privit. Szívesen segítek :)
2012. okt. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Mindenképpen a nyulat ajánlom. Nekem is van egy hím nyulam. Teljesen szobatiszta, még egy darab bogyót sem hagy maga után sehol a ketrecén kívül, és ebben az a legjobb, hogy magától tanulta meg a szobatisztaságot, és nem én tanítottam meg neki. Nincs vele semmi baj: mint mondtam, szobatiszta, nem harap, szereti ha simogatják, de a ketrecből naponta el kell távolítani a vizelettel teli almot, különben büdös lesz. Nappal kint ugrándozik a szobában (persze felügyelettel), és nem rág szét semmit, ha van előtte táp, széna, friss hideg víz, és némi répa vagy egyéb zöldség. Este meg bent van a ketrecben, és ajánlatos este betenni neki sok rágcsálnivalót, különben rágja a ketrecet, és az nagyon idegesítő. Még egy tipp, ha a sok ennivaló mellett is rágja a ketrecet, én leszoktam takarni a ketrecet egy vékony paplannal (persze hagyok neki levegőt), mert akkor sötétben van, és nem látja jól a ketrecnek az oldalait, és akkor nem rágja. De mindenképpen nyuszit ajánlok! Jó társaság! Nekem elhiheted! ;)
2012. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

2 hím tengericocim van, és éjszaka hagynak aludni, heti 1x takarítom és sosem volt még büdös a ketrec, néha hisztisek, de sztem minden állat szokott az lenni :)

Nyusziról nemtudok mit mondani..

2012. okt. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!