Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degukat muszáj mindennap...

A degukat muszáj mindennap futtatni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, napi 1 óra minimum. Nem lenne elég hetente, vagy hetente kétszer futtatni? Nagy helyük van, nagy mókuskerékkel.

2012. okt. 17. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem.Én sosem futattam.Minek?Vanneki nagy helye elég az.
2012. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha dísznek vetted őket, akkor egy megfelelő méretű ketrecben eléldegélnek tökéletesen. De ha azért, hogy legyen társaságod, legyen kit gondozni, játszani vele, akkor ki kell venni őket minden nap. Így lesznek kezesek és így szoknak meg téged. Egyébként pedig, meg fogsz lepődni, hogy mekkorákat tudnak ugrani, és mennyire tudnak pörögni. Egy szobát teljesen ki tudnak használni ám. Szeretnek nagyon szaladgálni. Ha boldog degukat szeretnél, akkor rájuk szánod azt az egy órát egy nap.
2012. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a fenénk kell bármilyen állat az ilyeneknek, nem értem. Ha teher neked, hogy legalább naponta egyszer kijöhessenek a ketrecből szegény párák futkosni, akkor ásd el magad.
2012. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A minimális ketrecméret 40*60*60 centi, tehát deguknak az 50*80*80 centis ketrec a "jó" kategória, a 60*100*100 centi a "nagy". De nincs akkora ketrec ami elég lenne nekik, ha te nem ülsz benne.

A nagy mókuskerékre mindenképp szükségük van, bármekkora is a ketrec. A 32 centis kerék a kényelmes nekik, bár már a 25 centissel is próbálkoznak, de 33 km/h sebességet, csak a 32 centisben tudnak produkálni, a kisebben csak lassabban lehet futni. A napi mozgásigényük, 10-10 km /degu. Biciklis órával megmértük. :D

Ha mindezek adottak, akkor valószínűleg nem lesznek betegek a mozgáshiánytól, akkor se ha nem tudod őket szabadon tartani.

Ha nincs napi 1 órád, akkor megoldás lehet a reggeli-esti készülődés alatt 20-30 perc. Ha még ez sem megoldható, akkor vegyél fel köntöst, (vagy bő inget) kösd meg a derekadon, és pakold be alá a degukat, amíg reggelizel, pakolsz, fogat mosol... Napi 20 percet mindenki eltölt otthon.

2012. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hangsúly a rendszerességen van és azon, hogy foglalkozz velük. Futtasd őket, ahányszor van rá alkalom-minél többször!, mert nagyon nagy mozgásigényű állatok és a testi-lelki egészségükhöz elengedhetetlen a mozgás.
2012. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!