Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik a tulajdonságai az Oroszlá...

Mik a tulajdonságai az Oroszlánfejű Törpenyúlnak?

Figyelt kérdés
Azokra vagyok kíváncsi hogy hány kb között egészséges, mennyire hullajtja a szőrét és mennyire gyakran kell takarítani?

2012. okt. 17. 18:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát olyan1,3. éa 2,5 kg között mozog a súlya. Hullik a szőre mikor vedlik de kifésülöd és akkor nem akkora nagy gond, és lehet kapni furminátort is, ami kiszedi az elhalt szőrt, de én fésülni szoktam, heti egyszer, ha vedlik napi egyszer. A nyuszi alá nem kell sok alom, lehet kapni nyuszi WC-t, ha szobatisztaságra szoktatod, elég a WC-be almot rakni, azt azért napi egyszer ki kell cserélni, de így a ketrecet elég hetente, vagy még akkor se, én van mikor csak áttörlöm egy nedves rongyal, aztán egy szárazzal és kész. Ha ugrál kopog a karma, ez tény, de nem olyan zavaró,és ha túl hosszú le kell neki vágni, ez fontos.

A fogkoptató nem ajánlott, sokan mondják hogy egészségtelen anyagok vannak benne, és az ínyét is tönkreteheti, a szénától, és faágaktól kopik a foga. A fogáról még annyit, hogy egy egészséges állatanak nem kell vágni a fogát, ha jó helyről veszed a nyuszit ez biztos nem fordul elő.

2012. okt. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Asszem megfejtettem a kérdést. Az oroszlánfejű nyuszit is csak megbízható tenyésztőtől tanácsos venni, mert ha keverik a lógó fülű, és az álló fülű fajtáit, akkor foghibás utódok lesznek. Ha pedig a rokonokat szaporítják, mert úgy olcsóbb, és egyszerűbb, akkor ki tudja milyen betegségek jöhetnek ki rajta. Márpedig egy szobanyuszinak illik sokáig, jó egészségben nyúlkodni.

Tehát kérjél származási lapot, vagy olyantól vedd, akit a törpenyúl fórumon ajánlani tudnak a hozzáértők.

A kisállat boltokat kerüld el. A minőségi nyuszik sose kerülnek oda.


A nyuszikat rendszeresen kell oltani. Erre mindig legyen elég pénzed, és olyan dokihoz vidd, akit szintén a fórumon ajánlanak, mert sajnos van olyan állatorvos, aki annyira nem ért a nyuszikhoz, hogy még ezt is elrontja. Egy jó doktorbácsi, viszont az oltás mellett elmondja hogy kell tartani, ápolni, körmöt vág, és ellenőrzi a fogacskáit, a súlyát, és észre veszi időben a bajokat.


Ha dupla génest veszel, (így hívják a hatalmas szőrcsomókat, amikben talán nyúl van,) akkor kell hozzá egy furminátor fésű, és hetente kell szőrt ápolnod.

A ketrecet szintén elég hetente, a sarok WC-t ahányszor enni adsz kiborítod, és tiszta fapelletet raksz bele. A nagy szőrű nyusziknak még télen is melegük van a szobában. Nekik nem jó a forgács ágy. Padlócsempén, tetőcserépen szeretnek aludni. Akár hol fekszik le, van alatta párna a nagy szőréből, viszont a hasán át szeretné magát hűteni szundikálás közben.


Az etetési szabályokat viszont nagyon szigorúan be kell tartani. Nekik mindig nagyon érzékeny marad a pocijuk.

Csak diétás kajákat kaphatnak. Rengeteg szénát, füvet, és minőségi, rostban gazdag, kalóriában szegény törpenyuszi tápot. Zöldséget pedig szigorú szabályok szerint.

2012. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
igen kg akart lenni. rosszul írtam:)
2012. okt. 18. 18:04
 14/18 anonim ***** válasza:

Jó, ezt ki hiszi el hogy ilyen állat van?

[link]

Ez mi ez?:P

2012. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Nóri.13 ***** válasza:

Sajnálom, lehet nem volt egészen pontos amit írtam a ketreccel kapcsolatban.

A napi 1-szer 2-szer nálam amúgy 1-2 óra volt, de mi szinte egész nap hagytuk had szaladgáljon, emellett vittük elkerített "rétekre" is.


Mégegyszer bocs, de emberből vagyok és is hibázhatok :)

2012. okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
red4me, az egy NYUSZÍÍÍÍ!!!!
2012. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez nem nyúl, ez egy szőrös léggömb.
2012. okt. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
54%
Imááádom ezeket a szőrös léggömböket, egyszerűen itthon sem tudom megállni, hogy ne puszilgassam a sajátomat folyamatosan..:P
2012. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!