Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Majmok. Milyen különbségek...

Majmok. Milyen különbségek lehetnek a közösségben élő majmok között? (több lent)

Figyelt kérdés

1.Milyen különbségek lehetnek a közösségben élő majmok között?

2.Mi lehet a különbségek oka?

3.Rendelkeznek tulajdonnal a majmok (pl) ?


2012. okt. 18. 19:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Én csak mezei olvasó vagyok, válaszolni is ritkán szoktam.

Neked még senki nem írt, ezért, hogy ne maradj válasz nélkül, megszólalok. (Talán feleslegesen, de nem baj)


A majmok között ugyanúgy vannak különbségek, mint az emberek között. Csak mi, kívülállók látjuk nagyon hasonlónak az egy közösségben élőket.


Vannak különbségek az egyének, és a rasszok között is, a kérdésed tehát általánosítás. A legnagyobb különbségek az egyének között lehetnek, mint ahogy az emberek között is. Vannak magasak és alacsonyak, kövérek és soványak, szelídek és vadabbak is. Ez lehet genetikai, vagy más okból is. Előbbire példa, ha a magas a magasat választja párnak.

Miért olyan szelídek a gorillák? Az agresszív törzseket már régen kinyírták az emberek. A nehezen megközelíthető helyeken lakó, szelíd alaptermészetű csoportoknak nagyobb az esélye a túléléshez.


3. Az eszközhasználat nem jellemző általában, de gyakorta előfordul a majmoknál. A tulajdonlásra is láttak már példát, vagy inkább ahhoz hasonlót, ha véletlenül egynél többször használt a megfigyelt példány egy bizonyos tárgyat.


Ha sokat olvasol (tévézel) ez ügyben, bizonyára találni fogsz bizonyosságokat, én inkább csak a feltételezéseimről írhattam.

2012. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!