Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi oltással kapcsolatos...

Nyuszi oltással kapcsolatos kérdés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemsokára lesz egy törpenyulam, decemberben. Az oltással kapcsolatban vagyok kicsit bizonytalan, ezért gondoltam, hogy megkérdezem a ti véleményeteket is. Mindenképpen muszáj 6 hetes kora körül elkezdeni oltatni, vagy lehet vele várni egy kicsit így télen (pár hetet)? A kombinált oltásra gondolok, a Pestorin mormixra). Sok helyen azt olvasom, hogy azt évente egyszer, tavasszal kell beadatni, ami teljesen logikus, mert fél évig véd és szúnyogok is akkor vannak ugyebár. Viszont ha most (decemberben) megkezdenénk az oltást, akkor még bőven a nyárban lennénk, mikor lejár a védettség. Vagy érdemesebb fél évente adatni és nem kockáztatni?

Állatorvost is fogok majd kérdezni, ha aktuális lesz, de jó lenne több véleményt is hallani.


2012. okt. 30. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám ebben a helyzetben hogy most nem fontos beadatni az oltásokat, elég tavasszal elkezdeni az immunizálást. Szúnyogok ilyenkor már nem igen vannak, amik az egyik betegséget terjesztik és mivel gondolom télen a lakásban lesz a nyuszi, így a másik betegség elkapására is minimális az esély. Egyébként szerintem érdemes félévente adatni az oltást mert a myxomatozis ellen csak fél évig tart a védettség. Szóval én azt mondom vigyétek el márciusban majd, akkor két oltást fog kapni két hét különbséggel, majd az alap immunizálás után a jövőben már csak egyet. Én márciusban és októberben szoktam vinni az enyémet oltásra.
2012. okt. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, természetesen lakásban lesz. Ilyesmi "menetrendre" gondoltam én is, amit írtál, de várok még véleményeket :).
2012. okt. 31. 08:04
 3/10 anonim válasza:
nekünk is volt de mi nem oltattuk mégis elélt jól
2012. okt. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Köszönjük utolsó a hasznos info-t amit megosztottál velünk... Kb azzal a hasonlattal tudnék élni hogy rengeteg kutyasz*r van az utcán, azért mert te ma nem léptél bele egybe se nem jelenti hogy más nem fog belelépni holnap...

Szóval jó lenne ha nem buzdítanál veled ellentétben felelős állattartókat arra hogy ne oltassák az állataikat.

2012. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mivel lakásban fogjuk tartani, elenyésző a valószínűsége, hogy szúnyogokkal találkozik, de nem akarom megreszkírozni, úgyhogy oltva mindenképp lesz.
2012. okt. 31. 09:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom nálatok hogy van de nálunk nyáron a lakásban is vannak bőven szúnyogok. Volt olyan nyár hogy annyi szúnyog volt hogy a lakásban is alig lehetett megmaradni, hiába az óvintézkedések. És a betegséghez elég egy fertőzött szúnyog is sajnos, szóval jól teszed ha beoltatod.
2012. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nálunk az összes ablak szúnyoghálós, csak ritkán tévednek be szúnyogok, ahogy az ajtón közlekedünk, de ettől függetlenül nem is kérdés, hogy (legalább a szúnyogos időszakban, de inkább évi 2 szer) oltva lesz a kicsike:).
2012. okt. 31. 12:33
 8/10 anonim válasza:
Én elég régóta tartok nyuszit, és amikor Szofit ( a nyuszimat)elvittük az állatorvoshoz, azt mondták, hogy mivel folyik egy kicsit a nyuszi orra, nem lehet beoltani. Később elmentünk, akkor is azt mondták, hogy még egyébként is túl kicsi még, aztán ezek után már nem vittük vissza, márciusban lesz két éves, és szerencsére jól van. Sok szerencsét nektek is! :)
2012. okt. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
( Az előző válaszoló vagyok) Amúgy a Fressnapf vagy az Alpa Zoo honlapján lehet kérdezni az állatorvosoktól. (ha esetleg egyenlőre nem ismered ezeket a boltokat, ezek kisállat kereskedések, és Magyarországon szinte minden nagyobb városban van legalább az egyik).
2012. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is is a hozzászólást, ismerem a Fressnapf-ot, az "közel" van hozzánk , kb 70 km-re... De járni már jártam benne:)
2012. nov. 1. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!