Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tulajdonosok! Ti...

Törpenyúl tulajdonosok! Ti hol szereztétek be a nyuszijaitokat? És melyik a legjobb állatkereskedés Budapesten?

Figyelt kérdés
Ha tenyésztőtől, akkor melyiktől szereztétek be, kit ajánlanátok, vagy melyik kereskedést. Köszönöm!

2012. okt. 31. 14:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Értem! És a te nyuszid mennyire barátkozó fajta? Illetve ragaszkodó? Tudnál mondani még egy pár dolog így a viselkedéséről? Meg hogy hogy viszonyul hozzád? Hogy milyen háziállat? És bocsi ha túl sokat kérdezek, de így még nyúltulajdonossal nem tudtam beszélni:)
2012. okt. 31. 21:09
 12/22 anonim ***** válasza:

Jajj de örülök ennek a kérdésnek! Ajándékba szeretnék venni a páromnak egy nyuszit, viszont semmit nem tudok róluk. Ő imádja őket.

Annyit értek hozzá, hogy egy lógó fülű igazán szőrmókot szeretnék, tudnátok segíteni a fajtában? Illetve, mennyibe kerül egy nyuszi, ha megbízható helyről veszem?

2012. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kisebb/nagyobb károkra lehet számítani :D

Ezt előre borítékolom. Tapétát tép, nálunk gipszkarton falat rág (ezt később lebontjuk majd, úgyhogy különösebben nem zavar minket), a tapétatépés annál inkább, de nem tudunk mit tenni. Élvédőt lehetne felszerelni, mert ott kezdi meg, de mi ezt anno nem tettük meg, azóta már alig van olyan rész, ahol térdmagasságig van tapéta a szobájában :D Nálunk egész nap szabadon van, van egy külön szobája, a ketrecbe visszajár dolgát végezni. Az én nyuszim kezdetben (amikor kamasz volt), volt hogy randalírozott éjszaka - akkor még nem tudtam kiengedni éjszakára, mert ivaréréssel párhuzamban bogyózott mindenfele, ezen az ivartalanítás segített, azóta újra szobatiszta. Szóval van a nyúltartásnak negatív oldala is :)

Az én nyuszim inkább magának való, de ettől még igényli a törődést, de nem túl bújós. A bakok, ahogy írtam, sokkal bújósabbak.

Azzal számoljatok, ha mindent megvesztek neki, elviszitek ivartalaníttatni is majd, az első fél évben vagy inkább 8 hónapban nagyjából összesen 50eFt-ot rá fogtok költeni!

Nálunk a szőrhullással gondok vannak, mióta ebben a lakásban vagyunk, borzasztóan hullik neki, minden héten egy fél nyulat összeporszívózok, másnál általában nem ilyen rossz a helyzet, de a pihe puha kis szőre nagyon száll mindenfele, beletapad mindenbe. Ezért is érdemes megfontolni a törpe rexet :)


Lógófülű nyuszik közül van ugye törpe kosorrú, mini kosorrú, oroszlánfejű törpe kosorrú és mini is, lehet, hogy van még egy pár, de én őket ismerem :)


Árakkal nem igazán vagyok tisztában, én anno nem sokat tudtam a nyuszikról és gyanútlanul egy szaporítótól vettem, hatalmas mákomra, mert szerencsére makk egészségnek örvend, a doki csak oltáskor lát minket, de sajnos nem mindenki ilyen szerencsés, mint én. De én valahol 10-20eFt körülre saccolnám a tenyésztőtől származó nyuszikat.

Neked is mondom, ha nincs messze tőled Fehérvár, az egyik ismerősöm tenyésztő és nála vannak most fiatal nyuszik (nem 6 hetesek, annál pár hónappal idősebbek) és áron alul eladók!


Itt van az enyémről egy videó, van fent róla több is :)


http://www.youtube.com/watch?v=B7YL44mCqy4

2012. okt. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:) Nagyon édes a nyulad. Már alig várom hogy meg legyen az enyém is.

Ma voltam az Árkádban, mert ott is meg akartam nézni a nyuszikat. Itt most rengeteg volt (sztem kb 15-féle). Elég rossz körülmények között voltak tartva kb. 3 hónapos nyulak, de megmondom őszintén 1-2 nagyon megtetszett nekem. Találtam egy nagyon édes oroszlánfejűt. Nem tudom fiú-e vagy lány, mert mindenképp fiút akarok ugyebár. De annyira beleszerettem. Ugrabugrált, tapogatta az üveget, szóval elég jó bőrben volt. Most nagy a szerelem. Mégis a legtöbben azt tanácsoljátok hogy ne vegyek kereskedésben nyulat, de nagyon elgondolkodtam most ezen a kis oroszlánfejűn. Nincs jó körülmények közt tartva nyilvánvalóan, származását se garantálja nekem senki. De nagyon kis tündér volt, nem olyan aki kipurcan két nap alatt ha hazahozom - látszólag :) Ráadásul az a sok szegény nyúl... talán nem is viszik haza őket, vagy ami a rémálmom, hogy olyan gyerekekhez kerül, akik megunják 1 hét alatt. Még van pár napom eldönteni hogy mi legyen, mielőtt megérkezik a ketrece és az összes többi hozzávalója.

2012. nov. 7. 19:11
 15/22 anonim ***** válasza:
48%
Megveheted a nyuszkót a kereskedésben is, nagyon fog téged szeretni! A miénk is boltból van, és nőstény, és imádnivaló.
2012. nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Attól, mert neked szerencséd van, mégnem kell mást buzdítani, hogy szaporítótól vegyen. Ráadásul a kereskedés a lehető legrosszabb választás, 2-3 hetes korukban elválasztják őket, bekerülnek a kereskedésekbe, holott még bőven szopizniuk kellene, erősödni. De beviszik őket, mondván minél kisebb, annál könnyebben eladható! Aztán később jönnek elő a problémák, ha netán még keverék is a nyuszi (hibás fogállás, élete végéig hordhatják állatorvoshoz a nyuszit), vagy pl. gyengébb immunrendszer, mert nem táplálta megfelelően az anyja ugyebár, barátnőmék nyuszija is állatkereskedésből volt. Keverék volt (vágathatták a fogát minden hónapban), + gyenge volt az immunrendszere is. 3 éves korában halt meg, bőven élhetett volna még.

2012. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hm, értelmi színvonal 0. A hülyét pedig kikérem magamnak.


Ez szerinted mi, ha nem buzdítás???

"Megveheted a nyuszkót a kereskedésben is"

2012. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

No, nyugalom. Megértem azokat a véleményeket is, hogy nem kellene állatkereskedésből állatot venni. De! Ő saját tapasztalatból beszélt, és erre lenne a legnagyobb szükségem. Nemrég írtam e-mailt az egyik törpenyulakról szóló könyv írójának, és azt kértem, ajánljon jó tenyésztőt. Ő is arra buzdított hogy válasszak kereskedésből, mert ő is így szerezte be az első tenyésznyulait. Illetve hogy hálás és szerető állatot kapsz, mert kimentetted egy rossz helyről. Persze még mindig nem döntöttem. Csak örülök az olyan véleményeknek, akik a saját tapasztalatukból beszélnek (nekik is onnan van nyuluk, aki egészséges, vagy ellenkezőleg, nem normális és minden baja van.)

Nem beszélve arról, hogy tenyésztők között is vannak egyszerű szaporítók, sőt, onnan is kerültek már ki keverék nyulak. Csak azt sajnálom, hogy ezek a nyulak nem tehetnek róla hogy oda kerültek, mégha rosszabb is az immunrendszerük, vagy fogproblémáik vannak (amik a kosorrúkra és keverékeikre jellemzőek leginkább), még lehetnek értelmes, szerető állatok.

Legalábbis ez az én elméletem. Még sehonnan sem volt nyuszim, úgyhogy én csak arról beszélek, amit innen-onnan hallottam.

2012. nov. 8. 15:18
 19/22 anonim ***** válasza:

Én nem azt kérdőjeleztem meg, hogy nem lehet imádnivaló egy kereskedésből származó nyuszi.

De kinek kell a zsákbamacska? Vállanád azt a kockázatot, hogy állatorvoshoz hordod minden hónapban? Ha igen, szép dolog és becsülendő. Csak egyet ne felejts el, az ilyen nyuszik kevesebb ideig is élnek. Márpedig mindenki azt szeretné, ha a szerett kisállata a lehető leghosszabb ideig lenne vele. A döntés a te kezedben van, mérlegelj, hogy vállalod-e a kockázatot!


Egyébként a tenyésztő tenyésztő, a szaporító meg szaporító, lehet tenyésztő bőrébe bújtatott szaporító is, ezért kell megnézni honnan vesz az ember kisnyulat!

A könyv írójára pedig inkább nem mondok semmit.

2012. nov. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönök minden választ!
2012. nov. 10. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!