Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet most venni valahol...

Lehet most venni valahol szénát nyuszinak? Tippek?

Figyelt kérdés
A párom vett szénát (mert én nem kelhetek fel), biztos ami tuti a hosszú hétvégére.. Erre tegnap elfogyott a régi, most nyitom fel a zsír új zacskót, és dohos szar penészes, majdnem elhánytam magam. Ráadásul terhes vagyok, tuti jót tesz a babának is egy kis penész a légutakban. Eléggé felhúztam magam, nem tudok hol szénát venni, neki meg nem tűnt fel amikor elhozta, de nem is hibást keresek, mert annyira nem nézi sasszemmel mint én, nyilván... Kibírja amíg kinyitnak a boltok? Vagy mit csináljak?
2012. nov. 1. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Lovarda nincs a közelben? Egy kis zacskónyi szénát biztos adnának.
2012. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát a közelben nincs, sajna, de jó ötlet! Csak se autóm se semmi, és veszélyeztetett vagyok nemigen mehetek el itthonról. De még ha meg is oldom, ilyenkor nyitva vannak lovardák? Vagy kibírja holnap reggelig? Most kb egy marék szénája van még, amit rágcsál.
2012. nov. 1. 10:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Lovardákban általában mindig szokott lenni valaki, mert minden nap gondozni kell az állatokat, akár szünnap van akár nem.

Nekem nem nyuszim van hanem tengerimalacaim, de hasonló a táplálkozásuk. Ők kibírták egyszer hogy egy napig nem volt szénájuk, helyette extrudált füves tápot adtam nekik mert csak az volt itthon. Ha nincs szénád akkor is valami zöldséget, vagy tápot adjál neki. A lényeg, hogy ne éhezzen egy napig.

2012. nov. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz széna nélkül holnapig. Gondolom nem csak azt eszik?
2012. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem nem, van táp neki, meg gyümölcsöt is kap, meg van szentjánoskenyér rágcsája. Csak ugye azt olvasom mindenhol, hogy 70% széna az étrendje, és nem attól félek, hogy mondjuk éhes lesz, mert gáz nemgáz, bírja ki.. :( inkább mint a penészes széna.. Csak az zavar, hogy nem hathat-e ez valahogy úgy rá, hogy az emésztése megváltozik mert nem kerül annyi rost a szervezetébe és ettől rosszul lesz? Ugye a nyuszi hányni nem tud :( Remélem nem lesz semmi baja, szerzek egy répát is neki :) Közben mondta a párom hogy reggel elmegy szénáért, én azt hittem holnap sincsenek boltok, így nyugisabb vagyok.. :) Akkor szerintetek nem lesz baj? Köszi a válaszokat!
2012. nov. 1. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:

A nyuszi simán kibírja, főleg ha csak holnapig kell nélkülöznie!

De ha nagyon zavar, akkor se idegeskedj emiatt, inkább küldd le a párod egy kis fűért, szárítsátok meg a sütőben, mikróban, vagy a konvektoron!

2012. nov. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű a táptok, akkor a zöldrudacskák 65 %-a rost. Azt egye, ne gyümölcsöt. :)

2 marék fű estig simán megszárad a radiátor.


De ha a törpenyulas fórumra megírod melyik városban kéne az a széna, akkor kapsz valakitől egy fél bálával, és legközelebb babakocsival kell szénáért menned. :D

2012. nov. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszi köszi :) Halywood van, meg egy magkeverék is :)


Ezen a szénabálán jót nevettem, utánanézek :D Köszi még egyszer! Szép napot! :)

2012. nov. 1. 14:43
 9/9 anonim ***** válasza:

A szénabálát én is csak ajánlani tudom, nekünk baromi sokáig elég.


Különben nem lesz semmi baja, ha ma nem eszik szénát. Holnap adj neki kevesebb zöldséget, és akkor majd bepótolja..:)

2012. nov. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!