Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a baja a degumnak?...

Mi lehet a baja a degumnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam a degut. Kb fél órára kivettem egy elkerített részhez, játszottam vele, adtam neki pár szem szotyit is. 10-15 perce tettem vissza a ketrecébe, azóta furcsán vinnyog, mitől lehet? Adtam neki répát, az elején elvette és meg is ette, de többet nem fogad el, úgyhogy nem hinném hogy éhes. Deguknak való tápot nem vettem még neki, mert csak tegnap délután kaptam, eddig répát, almát, szénát, és szotyit adtam neki enni. Furcsán vakarózik is néha, az mi miatt van? És milyen időközönként kell etetni,

olyankor mennyit adjak neki? Szotyiból lehet adni neki minden nap, vagy azt csak ritkán? Olvastam pár helyen, hogy gyümölcsöt nem nagyon szabad, a cukor miatt. Akkor almát se nagyon kapjon? Ha valaki leírna pár tanácsot, akkor azt megköszönném, mert még nagyon kezdő vagyok a degukkal kapcsolatban. :)



2012. nov. 5. 16:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha nem a rácsot rágja, hanem a tálcáját, akkor nincs túl sok időd egy nagyobb ketrecet beszerezni, mert 2 nap alatt akármin átjut, ha nincs jobb dolga, mint lakást bővíteni...

Ráér, és céltudatos.

2012. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A rágcsálás tulajdonképpen ösztönös, a természetben a napjuk nagy részét az élelemkeresés és rágcsálás teszi ki. Szóval azért rágják a rácsot, mert ketrecben tartva baromira unatkoznak, és a fogaikat is koptatniuk kell. Próbálj vele minél többet foglalkozni, jó megoldás, ha van egy mókuskereke (inkább fémből, a fát hamar elrágja).
2012. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ma vettem neki egy nagy mókuskereket, azóta nem rágta a ketrec szélét. Fogkoptatót is vettem amit tud rágcsálni a ketrec helyett. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy hogy tudnám jobban kézhez szoktatni? Nem nagyon tudom simogatni se, mert egyből elszalad. Kivenni is alig tudom, mert ahogy hozzáérnék, odébb fut. Próbáltam inkább oldalról, vagy a hasa alól megfogni, de nem engedi. Minél többet próbálok vele játszani, vagy simogatni, hogy hozzám szokjon, de még így se engedi hogy kézbe vegyem. A szobába is kivettem már, de ahogy letettem elfutott valahova. Az pedig még problémásabb, hogy vissza tegyem a ketrecbe. Esetleg valakinek valami tipp, vagy ötlet, hogy mit csinálhatok?
2012. nov. 6. 20:18
 14/18 anonim ***** válasza:

Lassan közelíts hozzá, nehogy megijedjen. Az én degum nagyon szereti, ha a mutatóujjammal vakargatom az állát, pofiját és a füle tövét. Sokáig ő sem szerette ha kézbe veszem, később már hozzá szokott.

Megfogni valami finomsággal a legegyszerűbb. Például ha mindig valami csörgős zacskóból kapja, akkor hamar megtanulja, hogy már a zacskócsörgésre előbújjon. Csald minél közelebb magadhoz, és amíg lefoglalja a kaja könnyebb megfogni. Csak vigyázz, nehogy nagyon megszorítsd, mert nagyon kis törékenyek.

2012. nov. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Van egy kézhez szoktatós menü a neten.

Szerezz egy bő ujjú fürdőköntöst, kösd meg a derekán, és dugd be alá a degut.

Az elején el kell kapnod. Ha nem akarod megijeszteni, csövezd be. 5 literes befőttes üveg fürdető homokkal, vagy padlószőnyeg tartó cső...

Ha biztonságot nyújtasz neki, akkor megnyugszik, és rádbízza magát.

2012. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A deguknak nem csak elől vannak fogaik, hanem hátul is. Mind folyamatosan nő. Az elsők leggyakrabban csak tünetként nőnek túl, mert a hátsók már szétfeszítik a szájukat.

A hátsókat viszont csak a fűben, szénában levő hosszú szálas rost koptatja be. Szóval a fincsi széna, és a Verselle Laga Chinchilla Complete a degu fogkoptató. A csőrkoptató csak játékszer.


Az energiáikat viszont leginkább futással, kergetőzéssel lenne jó levezetni. Az őrült rágás amit láttál, csak kényszercselekvés.

Az energia levezetésre a mókuskerék, és a degukkal teli 50*80*80 centis nagy ketrec az igazi.

2012. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Fincsi széna ügyben a rágcsamentők honlapján találsz egy cikket.

Ezt a honlapot a nagyon kevés profi degus-doki egyike szerkeszti. Amit oda feltesznek, az tényleg úgy van. Ellentétben az interneten keringő pletykákkal. :D


Sajnos fenemód kényes az ízlésük széna ügyben, ha finom, a szotyit is otthagyják, és boxolnak a szénatartóért, ha nem finom, akkor meg akkor se eszik meg, ha már félig beledöglöttek a szénahiányba. A lovardákban értenek a szénákhoz, de ott mondjad, hogy ne csak zöld legyen, hanem gazos is, illetve a Müllerben talált valaki most jó szénát.

Tavaly az OBI-nak volt egy 1500,- forintos profi, német szénája. De sajnos a mi OBI-nk rossz helyen tárolta a nyáron, és kiszívta a nap. Ha nincs jobb azért azzal is próbálkozhatsz. (Hatalmas zacskó az 1500,-)

A Multi Fitt -nek is van prémium szénája, és a JR Farm is tud jót, persze egyik se olcsón.

2012. nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a szénával szerintem nincs gond, úgy tűnik, hogy azt eszi. A Fressnapf-ban vettem, nem tudom, hogy ez mennyire számít jó minőségűnek, valaki vett már onnan? A tápnak a márkája Versele-Laga, és ez kifejezetten deguknak van. Írták pár helyen, hogy ez jó minőségű, remélem tényleg így van. :)
2012. nov. 7. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!