Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Macska és nyuszi?

Macska és nyuszi?

Figyelt kérdés
Lesz egy nyuszim, az biztos, és megtetszett egy nagyon cuki cica egy hirdetésben, de már 4 hónapos (a cica). Össze tudnám őket úgy szoktatni, hogy barátok legyenek? Nem nagy gond, hogy a cica viszonylag öreg? Mindenképp a nyuszi lesz az első.

2012. nov. 7. 21:01
 1/8 anonim válasza:
76%
Nem valószínű, hogy bármi probléma adódna. Lehet egy darabig lesni fogja a macsek, hogy "az" micsoda(ha nem látott még nyuszit) és a nyuszi is lehet szekálni fogja a cicust(hiszen kíváncsiak). Nálam is kb így volt, és igazából a tengerimalacaim szadizták jobban a macskát. Egy próbát mindenképp megér. :)
2012. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ja és amúgy már tök jóba vannak egymással. Van amikor együtt is alszanak. (előző kommentelő)
2012. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :) Kiírom még Macska kategóriába is a kérdést, de jöhetnek még a válaszok! :D
2012. nov. 7. 21:36
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem volt macska-nyúl együtt. a nyúl volt előbb. a cica az elején vizsgálgatta, de aztán barátok nem lettek, de eléldegéltek egymás mellett.
2012. nov. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

a négy hónapos cica mióta öreg? én nem is adom oda 3,5-4 hónapos kora előtt a macskát senkinek.

egyébként simán össze szoknak. a hörcsögömet se bántják, bár nem is engedem ki amikor bent vannak a macskák a szobámban...ő inkább egér méret még számukra, mint egy nyuszi :)

2012. nov. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A cicák 6 hónapos korban ivarérettek. Szóval nincs semmi baj a 4 hónapos korral.Egyébként hasonló cipőben járok mint te. :D Nekem is lesz nyuszim pár hét múlva, úgy hogy van 3 macskánk.Az egyik cicus 10 éves a másik 9 és a harmadik 2. Az idősebb cicusokat nem hiszem hogy érdekelni fogja a nyuszi. Szerintem megbámulják aztán nem érdekli őket és mennek aludni. :D De viszont a kis fiatal macsek nagyon érdeklődő. De szerintem jól kijönnek majd egymással! ;)
2012. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer levittük a nyuszi a nagymamámhoz, akinél vannak macskák. Sétáltattam kicsit a nyuszit, a macska pedig anyámtól kunyerált kaját. Nyuszi mögé került, kicsit megszaglászta, soha életemben nem láttam még macskát így megijedni, gyorsabban mászott fel a hátsó kerítés fájára a macska, mint amikor a kutya kezdett érdeklődni iránta.:))


A cicák a méretük miatt nem igazán nézik kajának a nyulakat, szóval egész jó esélyeid vannak.

2012. nov. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült az összeszoktatás, lett egyáltalán cicád? :)
2014. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!