Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék újra egy tengerimala...

Szeretnék újra egy tengerimalacot. Hogy vegyem őket rá?

Figyelt kérdés
Egyszer már volt egy de eladtuk, mert nem takaritottam úgy ahogy kelet volna... Igen, ezt megbántam... De most van egy hörcsögöm, rendszeresen takarítom amikor kell, cserélem a vizet, kafkát adok neki... De furcsa hogy már nincs nálam..:( (tavaly kb. ilyenkor adtuk oda..), nem engedik meg, akárhogy mondom nekik.. :| Hogy vegyem rá őket, hogy vehessek? Olyat ne, hogy adjam el a hörcsögömet, meg hogy hogy bántam a malaccal.. De már nagyon akarnék, mert hiányzik.. :):( értelmes válaszokat..
2012. nov. 9. 21:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Kaját* bocs félre ír a telefon..xD
2012. nov. 9. 21:43
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem akkor kellett volna megfelelően gondoskodni róla amikor még megvolt az előző. ha egyszer elhanyagoltad, valószínűleg megint el fogod akármit is mondasz. az, hogy a hörcsögöd napi egyszer eteted, cseréled a vizét (remélhetőleg 1-2 naponta megejted a dolgot) és heti 1X kipucolod nem jelenti azt, hogy a malac ketrecének 2-3 naponta esedékes takarításához olyan sok kedved lesz amikor ott vannak a haverok és hívnak XY helyekre...mert feltételezem ez volt az oka annak is, hogy elhanyagoltad az előzőt és gondolom véletlen se az, hogy este 8ig tanultál...
2012. nov. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyan már - nem kell ilyen negatívan megítélni, látszik a sorain az őszinte megbánás. Valószínűleg még gyerek, vagy kamasz a topicnyitó. Egy év alatt rengeteget változhat a felelősség érzete, megérdemel még egy esélyt. Ha a hörcsögre gondot tud viselni, a malac sem sokkal bonyolultabb.

Nehéz ügy a szülőkkel tárgyalni...szerintem, ha látják, hogy jól bánsz a hörcsöggel, és látják a szomorúságodat az eladott malac miatt, talán belegyeznek. Ha jól tanulsz, akkor meg jutalmul is megajándékozhatnak vele.

Egyébként malacot csak párban szabad tartani, mert társas lény, egyedül depis lesz - nincs vele plusz munka, nem jelentős az anyagi különbség sem.

Remélem, sikerül őket meggyőzni.

2012. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát, én kettőt akarnék, de jó ha egyet is megengednek... xdd

tudom, hogy táras lény, de én egyedül tartottam akkor, d foglalkoztam vele, csak a vége felé nem.. :(......

2012. nov. 12. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!