Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Höri vagy patkány?

Höri vagy patkány?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb házikedvenc?

Ha mindkettöt tartok (külön) akkor ingerültek lesznek?

Hogyan kell patit tartani?

Melyik él tovább?



2012. nov. 11. 21:03
 1/6 anonim válasza:
13%

A hörcsög szerintem jobb de kevesebbet él (kb. 2-3 év)

Egymástól külön lehet tartani de az jobb ha pl. 2 höri vagy 2 patkány, mert egymaguk magányosak lennének.

2012. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A patkány megenné a hörit az első alkalommal hogy hozzáfér. Ha külön tartod az se megoldás, mert tényleg idegesek lennének.

Nekem volt sok hörim és most vannak patkányaim is. Jobban szeretem a patkányokat, mert sokkal érdekesebbek, jobban reagálnak az emberre. A többi rágcsáló csak megtűri az embert, míg a patkány falkatagnak tartja a gazdit. Meg okosabbak, be lehet tanítani őket sok mindenre és mivel nagyobbak is, jobban lehet őket dögönyözni meg simogatni. A legjobban azt szeretem amikor a vállamon pihen amíg én ülök a gép előtt. Kell nekik egy nagyobbacska ketrec és napi egyszer egy kis rohangászás valami elkerített részen.

És igazából ugyan annyi ideig élnek, 2-3 évig.

2012. nov. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt 1 hörcsögöm (igen egy mert MAGÁNYOS állatok) és 3 patkányom egy szobában. Senki sem volt ideges...A patkányok társas lények. Egyet csakis akkor vállalj, ha nagyon-nagyon sok szabadidőd van és ráérsz igazán sokat foglalkozni vele. Csak jó helyről származó kézhez szoktatott patkányokat vegyél, mert ha nem így teszel megkeseríthetitek egymás életét. A patkányok is általában 2,5-3 évig élnek. 2 patkánynak minimum ez a ketrec méret kell [link] Alomnak fapelletet válassz, mert hajlamosak a tüdő betegségekre (mycoplasma), és ezt a faforgács alom is előidézheti. Etetésük elég vegyes, mivel mindenevők. Mikróban főtt csirkemell, magvak, sajt, gyümölcsök. Fogkoptatásnak száraz kenyér, száraztészta megfelel. Víz mindig legyen előttük. Röviden ennyi jutott eszembe. Meg az, hogy a patkányok okos tanítható állatok, kicsit szerintem aktívabbak érdeklődőbbek, érdekesebb szokásik vannak mint a hörcsögöknek. Nálam mindenképpen a patkány volt a nyerő :)
2012. nov. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Letudnátok esetleg írni egy pár megbízható tenyésztöt?

Köszi;)

2012. nov. 12. 17:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy oldal a ratmania.hu ott szoktak hirdetni kézhez szoktatott patikat, és van fent jó pár tenyésztő is :) Szívesen látják a patkánybolondokat, el sem hinnéd mennyien vannak :D
2012. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekünk van 2 kislány és egy kisfiú innen: [link]

Tökéletesen egészségesek, szelídek és nyugisak :)

2012. nov. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!