Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, hogyan tudnék a...

Mit tegyek, hogyan tudnék a nyuszinak segíteni az alkalmazkodásban?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves törpenyuszim, aki eddig egy helyen lakott amit jól meg is szokott, szeretett itt lenni, sokat szaladgált a lakásban, játszott. Egy hete költöztünk át másik házba és persze költözött a nyuszi is. Sajnos nem megy zökkenőmentesen a dolog, valahogy nem szokja meg az új helyet, eszik-iszik de nem úgy viselkedik mint a régi helyen. Nem jön ki a ketrecéből egyáltalán pedig mindig nyitva van az ajtó és az eddig megbízható szobatisztaságát is elvesztette sajnos. Eddig mindig a kis wc-jébe végezte a dolgát most viszont az egész ketrecét televizeli. A másik nagy baj hogy rendesen ki se tudom takarítani mert nem jön ki belőle. Mindenki azt mondja nem szabad erőszakkal kivenni, de így hogy takarítsam ki? Egyszer megpróbáltam kivenni de pánikba esett és fejvesztve rohant vissza a ketrecébe.:S

Sokat simogatjuk, beszélünk hozzá, adjuk neki a finom falatokat, de nem oldódik fel sajnos.

Valakinek van tapasztalata ebben?


2012. nov. 13. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz és sajnos érdemben nem is tudok hozzászólni :( Remélem megoldódik hamar és megnyugszik a drága :) Viszont amiért Rád írtam az az, hogy próbáld meg ecettel kitakarítani a pisifoltot :) Nekem is múltkor mellépisilt. Nem jött ki a folt, majd rá 3 hétre kaptam a tippet, hogy próbáljam ki az ecetet. Mondom áhhh lehetetlen, főleg, hogy 3 hete nem jön ki.. hát hallod, 1 perc múlva (sikálás nélkül) a foltnak nyoma :) Próbáld meg, hátha akkor a pisiszagot se érzi, és visszaszokik a wc-re:)
2012. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tegyetek a ketrece elé egy olyan szőnyeget, aminek ismeri a szagát. A tesóm nyula is nagyon kétségbeesett a költözésnél, és csak a régi szőnyegen volt hajlandó ugrálni. Jobbulást! :)
2012. nov. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Már megtettem hogy a régi kis szőnyegét a ketrec alá, elé tettem, de ez sem segített sajnos. Már komolyan nem tudom mivel lehetne előcsalogatni, szörnyű hogy több mint egy hete a ketiben kuksol.:(
2012. nov. 14. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor muszáj leszel "erőszakhoz" folyamodni szerintem :S Én a helyedben azt tenném, hogy kivenném és letenném a ketrece elé. Adnék neki valami jutalomfalatot. Valószínűleg egyből visszaugrik a ketrecébe. Hagyd, hadd menjen vissza, de pl 2 óra múlva vedd ki újra, újabb jutalomfalat. Talán így pár nap alatt összeköti, hogy ha kint van a ketrecén kívül azért jutalomfalatot kap = jó neki. Hátha így sikerül rávenned. Utána már ha kijönne magától, nem félne, a kíváncsisága miatt úgyis körbejárná a szobát/lakást :)
2012. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!