Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállat legyen?

Milyen kisállat legyen?

Figyelt kérdés

Egy 15 éves lány vagyok, most megyek gimnáziumba, és úgy hallottam elég sokat kell tanulni. Van egy kutyám és akváriumom, de nagyon szeretnék egy kisállatot. Már nézelődtem és amik szóba jöttek: patkány, nyuszi, tengerimalac. Felelősségteljesen gondoznám, a kutyám is mindent megkap (ivartalanított, chipezett, oltásokat megkapja), és már minden kisállat igényeinek alaposan utánaolvastam, fórumokon is aktív tag vagyok. A kérdés, hogy személyes tapasztalatok alapján ti melyiket ajánlanátok?

Előre is köszönöm!



2012. aug. 19. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:

A tengerimalacnak és a nyuszinak muszáj, hogy egy-két órát kiengedd a ketrecből. A patkányt nem tudom, de gondolom az is szívesen rohangál kint.

Kérdés, hogy a kutyád hogy jönne ki velük, nem stresszelné-e őket nagyon.

Milyen kutya?

2012. aug. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem egy törpehöri lenne jó neked:)
2012. aug. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-2 órára simán ki tudom őket engedni a szobámban rohangászni. A kutyus az udvaron lakik, így sose kéne találkozniuk. Hörcsögnél kicsit "emberközpontúbb" állatkát szeretnék.
2012. aug. 19. 19:35
 4/8 anonim válasza:
Nekem volt 2 patkányom és nagyon imádtam őket. Nagyon aranyosak és ragaszkodók. Volt tapasztalatom nyuszival és tengerimalaccal is de ők nem ragaszkodtak annyira ezért én a patkányokat ajánlanám, főleg hogyha nincs sok időd, mert ha 2 vagy többet veszel belőlük akkor nem fognak unatkozni. Csak az a fontos ,hogy minden nap kivedd őket ,hogy tudjanak egy kicsit mozogni a szobában és ,hogy ne vaduljanak el tőled. :)
2012. aug. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem törpenyuszim van, imádom, nagyon aranyos és jó barát lehet belőle. Mondjuk vele kell foglalkozni, kiengedni, de szerintem meg tudod oldani. Mindenesetre ha magányos vagy, vagy unatkozol jól lehet vele szórakozni :)
2012. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 törpenyuszim van szerintem ők is tudnak ugyanolyan ragaszkodóak lenni mint a patkány vagy mondjuk egy tengerimalac! :))
2012. aug. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nyuszim van. Nagyon kis édes. Én is középsulis vagyok, én reggel kiengedem kb egy órára amíg készülődök, és suli után is, miután hazaértem szabadon van. Ha esetleg zavar valamibe akkor csukom be.
2012. aug. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A patkányt nem ajánlom, mert szerintem nem illik egy lányhoz.

A nyuszit szintén nem ajánlom, mert a gimnáziumban valóban sokat kell tanulni és nem biztos, hogy lenne időd a nyuszira, mivel az nagyon sok törődést igényel.

Szerintem neked egy tengerimalac lenne a legjobb.

(Amúgy nekem patkányom van.)

2012. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!