Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik könnyebben kézhez...

Melyik könnyebben kézhez szoktatható, "babusgatható"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyik rágcsáló könnyebben kézhez szoktatható, úgymond babusgatható? A babusgatás alatt azt értem, hogy sokat simogatni mondjuk. :) A tengerimalac vagy a törpenyuszi?



2012. nov. 18. 08:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
32%
Szia..Hát mondjuk egyik se,de szerintem a tengeri malac mivel nekem volt törpenyulam hát egyáltalán nem lehetett megszelídíteni,viszont a házi nyuszimat pedig meg lehetett ő nagyon barátságos nyáron majd nem minden nap az udvarba kint ugrál este meg meg lehet fogni hogy betegyem a helyére..Szóval a törpenyulak nagyon agresszívak főleg ha állatkereskedésbe vesszed mert ott ki tudja ki nyúzza őket agyba főbe..A tengeri malac szerintem barátságosabb mert a barátnőmnek van és neki ki van engedve a szobájába és oda is megy az emberhez..Remélem tudtam segíteni :)
2012. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha egész nap a kertben van és te este mész hozzá berakni, miért lenne barátságos?
2012. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%
Úgy hogy nyáron sokat kint vagyunk és meg szoktuk simogatni meg viszünk neki répát stb..Szóval így megszokja az embert a nyuszi és barátságos lesz..Egy a titka ha kint van ne kergesd meg óvatosan kell vele bánni..
2012. nov. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A tengerimalacot kézbe lehet venni, de lepisil.

A nyulat nem lehet kézbe/ölbe venni, mert utálja, és szabadulni akar. De sokkal simogathatóbb, már ha olyan a természete.

A malac dögönyözhetőbb. A nyúl tartása drága is, és szétrág mindent (!!!!).

2012. nov. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%
A patkány. Főleg a hím patkányok. Nekem 2 van és imádnak hozzám bújni, az ölemben heverészni, a kapucnimban, zsebemben aludni.
2012. nov. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy a nyúl nem szereti a simogatást, annak vagy soha nem volt még nyuszija, vagy cseszett vele foglalkozni, megszelídíteni, és akkor persze, hogy vad a nyúl.

Én nagyon nagyon sokat foglalkozom a nyuszimmal, pici korában pedig rengeteget foglalkoztam vele, amikor hozzám került. A simogatásról annyit: reggeltől estig el tudná viselni a simogatást. Ha leülök a kanapéra filmet nézni, rögtön jön oda mellém, odafekszik, és erőszakosan nyomja bele a fejét a kezembe a simogatásért, aztán ha elkezdem simogatni, kényelmesen behelyezkedik, és egy idő után még el is alszik így. Ha 2-3 órát ülök ott, akkor ő végig ott van mellettem. Néha felkel, elmegy wc-zni, aztán visszajön, és folytatjuk ugyanúgy, mint előtte :)


De ez csak egy része a dolognak. Ne az alapján válassz kisállatot, hogy mennyire lehet simogatni, mert a nyúltartás felelősség. Sokkal többet kell foglalkozni vele, mint egy malaccal, mert nagyon igényli a társaságot. Több hely kell neki, több mozgás, naponta pár órára mindenképpen szabadon kell engedni a szobában szaladgálni!

Ja, és költségesebb is. Kezdetben a felszerelést megvenni, utána alom, táp, széna, zöldség, OLTÁS!!, plusz a nem várt állatorvosi kezelés, mert bármi történhet.

2012. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek a választ, igazából a végén a nyúl mellett döntöttem. Vettem egy szép nagy ketrecet és minden egyéb szükséges dolgot, valóban nem a legolcsóbb de csak egyszer kell ennyit fizetni, pont ezért nem aggodalmaskodom :D Mégegyszer köszönöm mindenkinek aki időt szánt rám.
2012. nov. 20. 06:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!