Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Afgán agár hozzá szoktatható...

Afgán agár hozzá szoktatható a csirkékhez?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 8. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát inkább csak kölyök korában.. nem hiszem hogy felnőtt korában még lehet. de függ a kutya jellemétől is.
2012. ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha kölyökkorától kezdve tiltva van neki hogy hozzányúljon akkor esetleg nem öli meg őket,de kergetni fogja őket az tuti.nekem is agaram van,a lakásban imádja a macskát,de ha kimegy a kertbe egyből kergeti.el kell keríteni a csirkéket jó erős kerítéssel és akkor nem lehet gond.de az afgán agár állati kényes kutya,nagyon drága is ,meg a táp neki csak a legjobb minőségű lehet,meg a nevelése is nagyon nehéz.nem ajánlom kezdő kutyásoknak,vagy azoknak akik napi max 1 órát tudnának rászánni.kell kutyaiskola,versenyek mert imád futni,kutyabarátok,sok séta,mindennapos fésülés,szőrzetápolás.nekem orosz agaram van,az közel se olyan nehéz természet.bár őt se ajánlom kezdőknek,egész napos elfoglaltság
2012. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Természetesen kölyökre gondoltam. Pl. ha ide kerül 8 hetes korában és a csirkék/tyúkok üldözését megtiltjuk neki. És nap mint nap találkozik csirkékkel.

Mert van egy tacskók és egy Foxink őket így nem bántják se a csirkét se a tyúkot. Így gondoltam, hogy az Afgán agárhoz is hozzá lehet szoktatni. Magyar agarunk már volt az nagyon jól kijött a csirkékkel. (Már kis koruktól velük volt).

Akkor így gondolom, hogy az Afgán agárral sem lesz gond.


Ja és őket is mint a Magyar agarakat ki lehet képezni pl. arra hogy ha jön valaki legalább jelezzen?

2012. ápr. 8. 17:41
 4/12 A kérdező kommentje:

Volt már agarunk nem első kutya lenne. Magyar agarunk volt. Ő hihetetlenül jól elvolt a csirkékkel.

Tudom, hogy "kényes" a fajta. A szőrápolása tudom, hogy időigényes de ezzel nem lenne gond mert jelen pillanatban is van hosszú szőrű kutyánk és szeretem gondozni a szőrüket. Éppen ezért tettszett meg ez a fajta is nekem. Napi 2-3xi fésülés biztosan lenne neki.

Naponta mozgás. Minden nap sétálunk kint a mezőn ahol póráz nélkül futhatnak!


A válaszokat köszönöm!

2012. ápr. 8. 17:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Próbáljatok meg egy kevésbé határozott vadászösztönű kölyköt kifogni, és első naptól kezdve világosan tiltsátok meg neki a csirkék hajkurászását, akkor szerintem nem lesz gond. Persze azért a kamaszkor elmúltáig tartsátko rajta a szemeteket, mert bepróbálkozhat, ha lazul a figyelmetek.
2012. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Hát bátor vállalkozás lehet, nálunk az afgán egyesével kiteregette a szomszédból átszökött csirkéket.(ez már egy 10 éves tapasztalat és nem kölyökként jött hozzánk)


A mostani agaraink kölyök koruktól kezdve tiltva voltak mind a macska mind más üldözésétől, és nem nagyon jött be a dolog, azóta is kergetik a macskákat.

De ha esetleg sikerül is hozzá szoktatni a csirkékhez, akkor nem járhatsz később sem kutyussal mondjuk coursingre vagy pályára futni, mert attól fogva újra zsákmány lesz a csirke.


Meg tudod mit vállalsz egy afgán agárral? Nem olyan mint egy magyar agár, akinek a szőrével nincs gond, egy afgánt napi szinten fésülni kell, főleg ha a full szőr típust választod, két hetente fürdetni kell, és nem lehet csak úgy kitenni hogy majd megszárad hanem ki kell szárítani a szőrét. Jah meg ha vedlik (tavasz, ősz, baba szőr váltás) meg esős időben van hogy két naponta fürdetni kell.A vágott szőrű afgánnak meg nincs értelme akkor nem is érdemes afgán tartani, hanem inkább valami rövidebb szőrűt!

Nekem az afgánom fürdetése, szárítása, kb olyan 3-4 órás program szokott lenni két hetente.


Szóval jól gondold meg a dolgot, de ha ezek után is be akarsz vállalni egy afgánt, írj nyugodtan, még tudok mesélni(közel 20éve vannak agaraink)

2012. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Még valami az előzőekhez, az afgán agár nagyon nehezen hívható be, van olyan akit soha nem lehet behívni, de legkorábban is olyan 3-4éves korukba, szóval a mezőn való futkározás póráz nélkül szinte kizárt!
2012. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a marhaságot... Minden kutya annyira behívható, amennyire behívhatóvá teszik.
2012. ápr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előttem szóló tartottál már valaha agarat, mert ilyet csak az mond akinek még soha nem volt!
2012. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja, az agarasok mind azt mondják, hogy az övékét nem lehet nevelni, de csak mert ha megnevelik és nem lesz idegebteg, nem fog úgy futni a pályán. Láttam én már normális kutyaként viselkedő agarat, nem kell túlmisztifikálni a dolgot. Vagy alapítsatok klubot a yorkisokkal, akiknek szintén nem kutyáik vannak, hanem yorkijaik, ami mint tudjuk, egy teljesen másik faj, amit egész egyszerűen nem lehet megnevelni és kész.
2012. ápr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!